Co jsme zažili

Malí velcí šikulové

22. 11. 2017 8:54

Letošní novinkou ve Školním klubu jsou čtvrteční a páteční aktivity. Ve čtvrtek je to šití s paní Fafejtovou a v pátek je to vaření či pečení.

Maminka pětiletého syna Davídka se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už není možné, aby její syn někdy navštěvoval Mateřskou školu. Jeho první zkušenost s Mateřskou školou nebyla zrovna pozitivní. 

V měsíci říjnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o dešti a vyráběli jsme papírové deštníky. Také jsme si povídali o městečku a děti si mohly vyrobit městečko z papíru. Na konci týdne jsme si povídali s dětmi o stromech. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření rolek se sýrem a též u vaření zeleninového rizota. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravý spánek, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

V neděli 5. listopadu se uskutečnila dlouho očekávaná stezka odvahy Katovou uličkou. Strašidýlka z řad Radky si tak pro děti a rodiče připravila tajemnou cestu začínající u bašty a končící za pověstmi opředenou úzkou uličkou.

V měsíci říjnu jsme společně prožili spoustu nových zajímavých věcí. V rámci výtvarných aktivit jsme si společně vytvořili draka. V lesoparku jsme poznávali podzimní přírodu. Navštívili jsme hernu Mateřského centra v Radce, kam jsme byli pozváni na muzikoterapii. Děti poznaly spoustu nových hudebních nástrojů, na které si mohli zahrát. Naučili jsme se nové básničky a říkanky. S maminkami jsme si společně uvařili spoustu dobrot. V měsíci říjnu jsme poznali mnoho nového.

Svět kostiček

2. 11. 2017 12:16

V pátek 27. října nás navštívil Per Šimr, odborník na Lego, aby nám ukázal, co všechno tato známá stavebnice umí.

Ve Školním klubu za sebou máme další měsíc, kdy jsme toho stihli opravdu hodně.

Dnes je Halloween a tak jsme navštívili i děti na dětském oddělení v Nemocnici Kadaň.

Setkání středisek 3G

31. 10. 2017 10:33

V pondělí 30.10.2017 se uskutečnilo národní setkání středisek programu 3G - Tři generace, které se uskutečnilo v kanceláři pražského střediska HESTIA.

V době školních prázdnin nabízíme rodičům a jejich dětem příměstské tábory či jednodenní akce. Ve čtvrtek 26.10.2017 jsme se vydali vlakem do Infocentra Ledvice, které je součástí Elektrárny Ledvice a je součástí informačních center Skupiny ČEZ.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 97
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

červenec - tábory
srpen - tábory
září - 956