Co jsme zažili

VÁNOČNÍ POSEZENÍ

14. 12. 2018 20:20

Krásné vánoční posezení při pátečním programu jsme si všichni užili. Každý z nás se na chvilku zastavil, popovídali jsme si, zazpívali koledy, ochutnali cukroví, měli jsme možnost zakoupit kvalitní olivový olej pro své blízké a každý si odnesl malý dárek.

V Rodinném centru v Klášterci nad Ohří se ve středu 12.12.2018 konala beseda na téma Rodiče, děti a internet.

Rádi bychom touto cestou vyjádřili poděkování všem lidem, kteří vynaložili úsilí a čas a přišli darovat během roku 2018 něco svého, aby tak pomohli rodinám s dětmi a matkám samoživitelkám, kteří tuto pomoc potřebují. V roce 2018 nám přispělo do sbírky oblečení a věcí celkem 30 rodin. Díky tomu jsme mohli obdarovat během roku celkem 65 rodin, kteří tuto pomoc naléhavě potřebovali. Mezi nejčastěji darované věci a věci nejpotřebnější patřilo: oblečení a potřeby pro nejmenší děti pro každou roční dobu - včetně postýlek, kočárků; oblečení pro dospělé - hlavně muže; ložní prádlo; ručníky; utěrky; základní nádobí (hrnce, pánve, nádobí do domácnosti) a další.

BESEDA - jak nevyhořet

12. 12. 2018 0:00

Dnešním povídáním nás provedl profesionální hasič a náš dobrovolník Honza B., který nám povídal a hlavně také na krátkých video-ukázkách ukazoval, jak nevyhořet. Vánoční stromeček, či věnec, zapomenutá utěrka či chvilka nepozornosti nám může způsobit mnoho komplikací.

V úterý 4. 12. 2018 chodil v kadaňské nemocnici Mikuláš se svými pomocníky, anděly a čertem. 

V měsíci říjnu jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u výroby tradičního adventního věnce a v polovině měsíce u vaření bramborových placek. Pro maminky byla připravena přednáška na téma přebalování novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

Možná se Vám to nezdá, ale právě před Vánoci je potřeba být uvážlivý a nepřeceňovat své finanční možnosti. Každý z nás si musí dobře zhodnotit, zda to co si přeje, opravdu potřebuje a jestli na to má peníze. Při dnešní besedě jsme si povídali o tom, jak finanční záležitosti nepřeceňovat

KRABICE OD BOT

9. 12. 2018 7:18

Děkujeme všem, kteří se s námi zapojili do sbírky Krabice od bot. Celkem se v herně Mateřského centra v Kadani nasbíralo 48 krabic od bot ve kterých jsou vánoční překvapení pro děti ve věku 0-17 let. Krabice jsem dnes odvezla do sběrného místa do Chomutova. Věřím, že dárky udělají velkou radost.

ŠÁTKOVÁNÍ

7. 12. 2018 0:00

V prosinci proběhlo další setkání svépomocné skupiny ŠÁTKOVÁNÍ. Jako bonus tohoto dopoledne byla také nabídka bylinných výrobků, které si každý mohl vyzkoušet a některé dokonce ochutnat.

MIKULÁŠSKÁ

5. 12. 2018 0:00

Mikulášské setkání se konalo v dopoledních i odpoledních hodinách a také jste nás mohli potkat na mikulášském představení v kině v Kadani. Žádné velké slzičky nebyly a všechny děti "kupodivu" dostaly nadílku. Jsme rádi, že se v Kadani děti čertů bát nemusí. Děkujeme, že nás Mikuláš s Čertem a Andělem navštívili a těšíme se na příští rok.

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 114
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

září -  1253
říjen - 1531
listopad - 1598