Co jsme zažili

PT - sportovní

14. 7. 2017 18:41

V prázdninovém týdnu od 10. 7. do 14. 7. 2017 jsme si s dětmi užily sportovní příměstský tábor. Dopoledne i odpoledne bylo plné pohybu her a zábavy. Navštívili jsme minigolf, děti běhaly orientační běh, hrály míčové hry, discgolf a mnoho dalšího.

Měsíc červen byl posledním v tomto školním roce, a proto jsme většinu času s dětmi a maminkami trávili venku v přírodě nebo na dětském hřišti a užívali jsme si krásné slunečné počasí. Jako každý měsíc jsme se také věnovali výtvarným, hudebním a pohybovým aktivitám. Učili jsme se letní písničky a říkanky, procvičovali jsme barvičky, tvary, učili se rozeznávat ovoce a zeleninu. Povídali jsme si o ročních obdobích a předškoláci se učili dny v týdnu a počítání do deseti. Děti si domů odnesli spoustu obrázků a výrobků, které si v klubíku na aktivitě Šikulka vytvořily. Na rozloučenou s klubíkem děti dostaly za odměnu balíček sladkostí a na památku Pamětní list. 

Ve středu 21. června se uskutečnilo letošní 2. zasedání členů Rady dobrovolnických center regionu Severozápad. Tentokrát jsme přijali pozvání zástupkyně litoměřického Hospice sv. Štěpána.

Poděkování

21. 6. 2017 12:46

Díky projektu Spolu pro MC (www.spolupromc.cz) jsme dostali od firmy Rossmann pořádnou zásobu hygienických potřeb. Moc děkujeme!

V měsíci květnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni Slunce, k tomu jsme vyráběli sluníčka a květiny v květináči. Také jsme si s dětmi povídali o svátku našich maminek a každý si mohl vyrobit srdíčko pro svou maminku. V průběhu aktivit jsme s dětmi probírali barvičky a někteří se je teprve začínali učit. Ke konci měsíce jsme si povídali o přírodě a parcích a také, že i parky slaví svůj Den. A nakonec jsme s dětmi poznávali vesmír a vše co do něj patří, děti si vyráběli vlastní mimozemšťany. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a smažení palačinek. Pro maminky byla připravena přednáška na téma prevence vší, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy a drobné dárky.

V měsíci dubnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o Romském dni, také o Velikonočních svátcích a vyráběli jsme velikonoční kuřátka. Také jsme si dětmi povídali o počasí a každý si vyrobil krásnou barevnou duhu z barevných papírků. Pro maminky byla připravena přednáška na téma dětských příkrmů, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Ke konci měsíce jsme si povídali o čarodějnicích  a společně jsme vyráběli strašidelné čarodějnice. Při práci jsme si pouštěli dětské písničky a říkanky. S rodiči jsme se také sešli u vaření, kdy jsme společnými silami uvařili chutná a cenově nenáročná jídla.

Klíč od pevnosti

13. 6. 2017 14:44

Začátkem června parta 4 spolužáků odjela na Slovensko do Staré Ĺubovně na mezinárodní soutěž pro mladé  "Klíč od pevnosti", kterou již jako 23. ročník pořádá nás partner Centrum volného času.
Akce podobná Pevnosti Boyard se konala na překrásném obrovském hradě

V měsíci květnu jsme se v klubíku na aktivitě Šikulka věnovali výtvarným, pohybovým, hudebním a venkovním aktivitám. Při výtvarné aktivitě jsme modelovali a vyrobili jsme si záložku do knížky. Při pohybové aktivitě jsme si zacvičili v tělocvičně a učili se říkanky s pohybem. V rámci zpívání jsme se učili písničky. Venku se děti vydováděly na dětském hřišti a protáhly si nožičky procházkou do lesoparku. Vyprávěli jsme si pohádky a prohlíželi si při tom obrázky v knížkách. S předškolními dětmi jsme se učili dny v týdnu a roční období. Také společně opakujeme základní barvy a tvary. Činnostmi naplněný květen na aktivitě Šikulka byl dalším zábavným měsícem, který si maminky společně s dětičkami skvěle užily. 

Beseda zdravé zoubky

7. 6. 2017 12:15

V pondělí 5. 6. k nám do klubu zavítala Lucka, která nám přišla povídat o správné ústní hygieně. Nejprve jsme si mysleli, že si z nás dělá legraci, čistit si zuby přece umí každý, ale přesvědčila nás, že i tady máme stále co zlepšovat. Hlavně s sebou přinesla plno zajímavých pomůcek, aktivit a her, které nás opravdu bavily.

Den dětí

2. 6. 2017 0:00

Ve čtvrtek 1.6. jsme i my oslavili Mezinárodní den dětí. Dováděli jsme v bazéně, skotačili na zahradě a ke svačině jsme měli nanukový dort. Jako společný dárek pro celý klub jsme dostali mobilní síť na míčové hry a každý z nás si domů odnesl ještě taštičku s dárky. Moc jsme si to užili.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 93
 

GIVT

 

Rada dobrovolnických center

 

Školní klub


 

Prázdninové léto


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Program DofE

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Návštěvnost 2017

březen - 1385 osob
duben - 1410 osob
květen - 1283 osob