Co jsme zažili

Ve školním roce 2017/2018 se neuskutečnila žádná preventivní přednáška na Základních školách. K neuskutečnění přednáškové činnosti došlo z jednoho prostého důvodu, a to že v předchozích letech se přednášky realizovaly pro 5. až 9. třídy všech základních škol v Kadani a okolních obcích. Naše přednášky jsou určeny pouze na tyto třídy (vyšší stupeň ZŠ) a tak jsme musely chvilku počkat, až nám doroste další generace dětí.

Jarní počasí nás vylákalo ven. Chodíme na procházky a hojně využíváme i zahradu. Máme nová odrážedla a domeček a hlavně dřevěné hřiště se skluzavkami. Vyhrajeme si i uvnitř, máme nový ponk, garáž na auta, vláčkodráhu a také několik panenek.

S DOFE máš vždy něco navíc! 1. 6. měli naši účastníci možnost zavítat na kliniku založenou Šárkou Strachovou, špičkovou sportovkyní a někdejší reprezentantkou České republiky v alpském lyžování. Klinika VO2MAX, která se zabývá celostní terapií, nejčastěji v souvislosti se sportem, se nachází v Praze. Během návštěvy měli možnost vyzkoušet si i tzv. InBody měření,

Vzdělávací kurz pro dospělé: Silní rodiče-silné děti, který nabízíme pod záštitou a metodickým vedením licenčního partnera v ČR, Dobrovolnické centrum, z. s. v Ústí nad Labem, se tentokrát konal v průběhu 1 víkendu a byl velmi intenzivní - ale velmi příjemný.

Ve dnech 9. a 10. června jsme se spolu s 16 účastníky setkali v horském hotelu Lesná, kdy jsme se věnovali potřebám dětí a vychovatelů, 

S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření špaget se sýrem a kečupem a na konci měsíce u pečení jablkového štrůdlu. Pro maminky byla připravena přednáška na téma novorozenci a oblekání, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V tomto měsíci jsme se účastnili Dětského dne pro děti, které pořádala organizace Světlo z.s., kde jsme měli pro děti připravené venkovní hry a soutěže. Za jednotlivé soutěže obdržely děti malé sladkosti jako odměnu.

V měsíci květnu jsme si povídali o dni matek. S dětmi jsme malovali maminkám květinu ke dni matek.

Ve čtvrtek 14. Června jsem se opět sešli v herně mateřského centra nad zdravým jídlem, tentokrát to byla inspirace na zdravou svačinu. Ochutnali jsme cizrnovou pomazánku a pomazánku z Lučiny, které jsme namazali na různé druhy tmavého pečiva.

BESEDA - ZDRAVÝ ÚSMĚV

13. 6. 2018 12:31

Při dnešním dopoledni jsme si povídali o správném čištění zubů, o kazech a hlavně jak a kdy dětem zuby začít čistit. Závěrem besedy jsme si předaly rady, popovídali si o možnostech a kolik stojí zuby nové... Věřte, že starat se o chrup, se vyplatí.

V měsíci květnu si maminky společně s dětmi vyrobili krásné barevné květinky z krepového papíru, které jsme si poté vystavili na nástěnku. Děti s naší dobrovolnicí ze Španělska stavěly stavebnice a kostky a maminky dělaly brokolicové palačinky, na kterých si všichni moc pochutnali. 

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 proběhlo další zasedání RADY Dobrovolnických center regionu Severozápad, které se konalo v Muzeu města Ústí nad Labem.  

DEN DĚTÍ

1. 6. 2018 0:00

Den, který patří hlavně dětem jsme oslavili na naší zahrádce. Pohádkovou cestu společně prošli i rodiče. Závěrem pohádkové putování a plnění úkolů děti objevily poklad, který si spravedlivě rozdělily.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 107
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB


 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

duben - 1385
květen - 1256