Olga Šoltésová

Olga Šoltésová

Kurz byl určen pro rodiče stávající a budoucí, kteří mají zájem se ponořit do problematiky výchovy dětí a posilování rodičovských kompetencí a získat informace, které jim pomohou odpovědět na některé jejich otázky, které při výchově řeší.

V rámci 10 až 12 setkání jsme se věnovali následujícím tématům: potřeby a práva dětí i rodičů; 

Dne 28. 2. 2018 byl zahájen kurz Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kurz je určen pro rodiče stávající a budoucí, kteří mají zájem se ponořit do problematiky výchovy dětí a posilování rodičovských kompetencí a získat informace, které jim pomohou odpovědět na některé jejich otázky, které při výchově řeší. 

Rodinné konference jsou inovativní metodou při práci s rodinou, kdy aktivním nositelem změny je rodina. Metodu rodinných konferencí nabízí naše organizace již od roku 2016, více informací naleznete zde. Jelikož v současné době máme stále málo koordinátorů, rozhodli jsme se je vyhledat a proškolit. Toto rozhodnutí nebylo jen planou myšlenou, ale o víkendu 27. – 28. ledna jsme společně s organizací LATA z.ú.

středa, 29 listopad 2017 00:00

První rodinná konference

Dne 8. 11. 2017 jsme měli možnost zrealizovat 1. rodinnou konferenci a to díky projektu MěÚ Kadaň s názvem Sanace rodinného prostředí v sociálně vyloučených lokalitách Kadaně, registrovaného pod číslem projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003800.

Rodinná konference je inovativní metodou, jak pomoci rodině která se nachází v „krizové/nepříznivé“ situaci. Jedná se o setkání široké rodiny a dalších osob (sousedé, přátelé, zástupci komunity) s cílem najít společné řešení (vytvořit plán) složité situace ohroženého dítěte

úterý, 17 leden 2017 00:00

Zuřivec v roce 2016

V prvním pololetí školního roku 2016/2017 bylo realizováno 6 preventivních přednášek o domácím násilí, a to na 2 základních školách. Celkem se těchto přednášek zúčastnilo 78 žáků z 5. – 9. tříd a 6 učitelů.

Dne 16. 12. se uskutečnila preventivní přednáška o domácím násilí na Základní škole v Radonicích 

Každému rodiči se "honí" hlavou spousty otázek týkající se výchovy svých dětí. Každý někdy pochybuje o tom, jestli jeho výchova je to "pravé ořechové", jestli by to nepotřebovalo nějak změnit, upravit, doplnit... 

I v novém školním roce pokračujeme v naší přednáškové činnosti s preventivními přednáškami o domácím násilí. V měsíci říjnu projevila zájem o přednášky Základní škola a Mateřská škola Vilémov. V základní škole se uskutečnilo pět přednášek, a to v 5. až 9. třídě. Celkem se besed účastnilo 64 žáků a 5 učitelů.

úterý, 20 září 2016 20:16

Radka Kadaň 612 SCR

Adresa: Kpt. Jaroše 612, Kadaň

ČAS PO ÚT ST ČT
8:00 - 12:30

SAS Šikulka
 

 

SAS   Šikulka 
 

 

SAS      Šikulka 
 
SAS    Šikulka SAS  Šikulka
10:00 - 12:30 SAS terénní práce s rodinami Kadaň SAS terénní práce s rodinami Kadaň SAS terénní práce s rodinami Kadaň SAS terénní práce s rodinami Kadaň SAS terénní práce s rodinami Kadaň
13:00 - 15:00

SAS terénní práce s rodinami Kadaň

 

SAS terénní práce s rodinami Kadaň

SAS terénní práce s rodinami Kadaň

SAS terénní práce s rodinami Kadaň

SAS terénní práce s rodinami Kadaň

 

15:00 - 16:00          
     
 
pátek, 09 červen 2017 00:00

Pomáháme malým handicapovaným

Projekt  „Pomáháme malým handicapovaným

Tento projekt byl napsán speciálně pro jednoho usměvavého, komunikativního 6letého chlapce s diagnózou dětské mozkové obrny. Chlapec je velmi šikovný, ale bez odborné pomoci se nebude moci dále rozvíjet - zejména v oblasti fyzických schopností. 

Protože mu chceme pomoci, rádi bychom mu díky financím z projektu umožnili účastnit se specializovaného léčebného programu "KLIM-THERAPY" (metodou TheraSuit) v Sanatoriu v Klimkovicích, kde díky péči odborníku věříme, že dojde k celkovému zlepšení jeho zdravotního stavu.

Tento pobyt (terapie) je velmi účinná, ale bohužel i nákladná a není hrazena zdravotní pojišťovnou. Oslovili jsme proto Lesy České republiky, s.p. o možnou podporu a k velké radosti nás všech nám bylo vyhověno!

Chceme tedy tímto poděkovat dárci Lesy České republiky, s.p. za poskytnutí finančního daru na zajištění speciálního léčebného programu pro vybrané dítě.

 

V článku z předchozího měsíce jsme Vás informovali o tom, že máme naplánovaných 6 přednášek pro měsíc květen. Tyto přednášky se uskutečnily - první tři přednášky jsme odprezentovaly začátkem měsíce na Základní škole Rudolfa Koblice.

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»
Strana 1 z 3
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

listopad - 1358
prosinec - 856
leden - 1253