Co jsme zažili

V měsíci září jsme si společně s dětmi a jejich rodiči vyráběli náramky z brček.

S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření bramboračky a na konci měsíce u vaření palačinek se sýrem a šunkou. Pro maminky byla připravena 1.část přednášky na téma krmení novorozenců/kojení, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V tomto měsíci jsme uskutečnili burzu oblečení, kam mohli přijít lidé, kteří potřebují věci na sebe.

V rámci našich služeb (sociálně aktivizační služby pro rodin s dětmi; pracovní poradenství) se snažíme na jedné straně lidem pomoci s různými situacemi, které z nějakého důvodu v ten daný okamžik nedokáží zvládnout sami vlastními silami. Na druhé straně se také snažíme zejména rodinám s dětmi ukázat, jak zajímavou a hravou formou děti naučit základní věci.

Proto jsme letos poprvé uskutečnili tzv. aktivní týden pro rodiny v provozovně v Prunéřově. V období od 13.8.2018 - 17.8.2018 jsme pro rodiny připravili zajímavý, tak trochu táborový, týden plný informací, her a zábavy se zaměřením na finanční gramotnost a tematicky na život na FARMĚ. 

V měsíci srpnu jsme s  dětmi a rodiči prožili aktivní týden na téma farma, kdy jsme se společně naučili poznávat zvířata a v rámci dětské finanční gramotnosti, jsme děti naučili formou hry hodnotu jednotlivých výrobků z farmy - např. kolik stojí mléko, máslo, vejce apod.. Celý týden jsme s maminkami připravovali oběd, který jsme společně servírovali dětem a jejich rodičům. Děti si odnesly nejen spoustu zážitků a vědomostí, ale též výrobky, které si během týdne vyrobily v CSS Prunéřov.

Dne 31.8.2018 se uskutečnila poslední schůzka v rámci kurzu Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kurz byl zahájen 20.8.2018 a v rámci kurzu proběhlo celkem 10 setkání. Po dobu konání kurzu bylo zajištěno hlídání dětí účastníků. 

Ze 7 účastníků, kteří do kurzu nastoupili, obdrželo Certifikát o absolvování kurzu 5 účastníků. Podmínkou pro získání tohoto Certifikátu byla 80% docházka na jednotlivá setkání kurzu.

Dne 25.5.2018 jsme uzavřeli dohodu o Potravinové pomoci s Potravinovou bankou Džbánsko, z.s. a od června 2018 tedy může přímo poskytovat potravinovou pomoc potřebným rodinám či jednotlivcům v krizové situaci v Kadani či v Klášterci nad Ohří a okolních obcích. Již dříve jsme také poskytovali potravinovou pomoc, ale zprostředkovaně, a to ve spolupráci s NADĚJÍ z.s.

Již v pořadí 2. kurz Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi byl zahájen dne 20. 8. 2018. Kurz je určen pro rodiče stávající a budoucí, kteří mají zájem se ponořit do problematiky výchovy dětí a posilování rodičovských kompetencí a získání informací, které jim pomohou odpovědět na některé jejich otázky, které při výchově řeší. 

V pořadí již třetí setkání v rámci projektu "Síla kruhu" s pracovníky Magistrátu města Ústí nad Labem se uskutečnilo ve středu 15.8.2018. Na jednání byla konzultována příprava první rodinné konference, která byla pracovníky tamějšího OSPOD v květnu 2018. Realizace první rodinné konference se z důvodů rodinné situace přesunula na září.

V měsíci červnu jsme s s dětmi a rodiči měli kreativní měsíc, kdy jsme společně vyráběli kuličkovou dráhu z brček..

S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření tortil s masem a zeleninou a na konci měsíce u smažení Langošů. Pro maminky byla připravena přednáška na téma novorozenci a jejich bezpečné a správné držení, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

V měsíci červnu jsme s dětmi a jejich rodiči hráli díky krásnému počasí různé venkovní hry.

Společně s naší dobrovolnicí ze Španělska Nery, jsme se s rodiči a jejich dětmi sešli u španělského vaření Banánových muffinů. Pro maminky byla připravena přednáška na téma přebalování novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Ve školním roce 2017/2018 se neuskutečnila žádná preventivní přednáška na Základních školách. K neuskutečnění přednáškové činnosti došlo z jednoho prostého důvodu, a to že v předchozích letech se přednášky realizovaly pro 5. až 9. třídy všech základních škol v Kadani a okolních obcích. Naše přednášky jsou určeny pouze na tyto třídy (vyšší stupeň ZŠ) a tak jsme musely chvilku počkat, až nám doroste další generace dětí.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 30
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB


 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

červenc - 1205
srpen - 939
září - 1253