Co jsme zažili

Rádi bychom touto cestou vyjádřili poděkování všem lidem, kteří vynaložili úsilí a čas a přišli darovat během roku 2018 něco svého, aby tak pomohli rodinám s dětmi a matkám samoživitelkám, kteří tuto pomoc potřebují. V roce 2018 nám přispělo do sbírky oblečení a věcí celkem 30 rodin. Díky tomu jsme mohli obdarovat během roku celkem 65 rodin, kteří tuto pomoc naléhavě potřebovali. Mezi nejčastěji darované věci a věci nejpotřebnější patřilo: oblečení a potřeby pro nejmenší děti pro každou roční dobu - včetně postýlek, kočárků; oblečení pro dospělé - hlavně muže; ložní prádlo; ručníky; utěrky; základní nádobí (hrnce, pánve, nádobí do domácnosti) a další.

V měsíci říjnu jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u výroby tradičního adventního věnce a v polovině měsíce u vaření bramborových placek. Pro maminky byla připravena přednáška na téma přebalování novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

V měsíci listopadu jsme společně v rámci venkovních aktivit sbírali přírodní materiál, který jsme následně použili při výtvarné činnosti. Přírodní materiál jsme použili k tvoření, zdobení a lepení.

V rámci hudebních aktivit jsme se učili nové básničky a písničky. Při rozvoji poznávacích dovedností a slovní zásoby jsme poznávali zvířátka žijící na farmě,

V měsíci říjnu jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u vaření kuskusu se zeleninou a v polovině měsíce u pečení banánových lívanců. Vyráběli jsme také s dětmi a jejich rodiči obrázek maminkám. V tomto měsíci jsme uskutečnili burzu oblečení, kam mohli přijít lidé, kteří potřebují věci na sebe. Pro maminky byla připravena 2. část přednášky na téma krmení novorozenců z láhve, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy.

V měsíci říjnu jsme se zúčastnili besedy na téma "Bio potraviny", při čemž měli rodiče s dětmi možnost ochutnat zelený čaj a dozvěděli se tak více zajímavých informací o bio potravinách.

Další kurz Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří byl zahájen dne 1. 10. 2018 ve známých prostorách provozovny kláštereckých Jesliček. Kurz je určen pro rodiče stávající a budoucí, kteří mají zájem se ponořit do problematiky výchovy dětí a posilování rodičovských kompetencí a získání informací, které jim pomohou odpovědět na některé jejich otázky,

V měsíci září jsme si společně s dětmi a jejich rodiči vyráběli náramky z brček.

S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření bramboračky a na konci měsíce u vaření palačinek se sýrem a šunkou. Pro maminky byla připravena 1.část přednášky na téma krmení novorozenců/kojení, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V tomto měsíci jsme uskutečnili burzu oblečení, kam mohli přijít lidé, kteří potřebují věci na sebe.

V rámci našich služeb (sociálně aktivizační služby pro rodin s dětmi; pracovní poradenství) se snažíme na jedné straně lidem pomoci s různými situacemi, které z nějakého důvodu v ten daný okamžik nedokáží zvládnout sami vlastními silami. Na druhé straně se také snažíme zejména rodinám s dětmi ukázat, jak zajímavou a hravou formou děti naučit základní věci.

V měsíci srpnu jsme s  dětmi a rodiči prožili aktivní týden na téma farma, kdy jsme se společně naučili poznávat zvířata a v rámci dětské finanční gramotnosti, jsme děti naučili formou hry hodnotu jednotlivých výrobků z farmy - např. kolik stojí mléko, máslo, vejce apod..

Dne 31.8.2018 se uskutečnila poslední schůzka v rámci kurzu Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kurz byl zahájen 20.8.2018 a v rámci kurzu proběhlo celkem 10 setkání. Po dobu konání kurzu bylo zajištěno hlídání dětí účastníků. 

Ze 7 účastníků, kteří do kurzu nastoupili, obdrželo Certifikát o absolvování kurzu 5 účastníků. Podmínkou pro získání tohoto Certifikátu byla 80% docházka na jednotlivá setkání kurzu.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 30
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

září -  1253
říjen - 1531
listopad - 1598