Co jsme zažili

Maminka pětiletého syna Davídka se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už není možné, aby její syn někdy navštěvoval Mateřskou školu. Jeho první zkušenost s Mateřskou školou nebyla zrovna pozitivní. 

V měsíci říjnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o dešti a vyráběli jsme papírové deštníky. Také jsme si povídali o městečku a děti si mohly vyrobit městečko z papíru. Na konci týdne jsme si povídali s dětmi o stromech. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření rolek se sýrem a též u vaření zeleninového rizota. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravý spánek, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

V měsíci říjnu jsme společně prožili spoustu nových zajímavých věcí. V rámci výtvarných aktivit jsme si společně vytvořili draka. V lesoparku jsme poznávali podzimní přírodu. Navštívili jsme hernu Mateřského centra v Radce, kam jsme byli pozváni na muzikoterapii. Děti poznaly spoustu nových hudebních nástrojů, na které si mohli zahrát. Naučili jsme se nové básničky a říkanky. S maminkami jsme si společně uvařili spoustu dobrot. V měsíci říjnu jsme poznali mnoho nového.

V měsíci září jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni míru a vyráběli jsme holubičky. Také jsme si povídali o geometrických tvarech a děti si mohli vyrobit hrneček plný těchto tvarů. Nakonec týdne jsme si povídali o pohádkách a pohádkových dracích. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a smažení. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravé dětské nožičky, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

První měsíc v klubíku na aktivitě Šikulka si maminky s dětmi skvěle užily. Na začátku zářijového měsíce jsme využili ještě posledních slunečných dnů, trávili jsme čas venku na dětském hřišti a společnými procházkami. Zpočátku dopolední aktivity probíhaly v herně mateřského centra. Děti vyráběly v rámci výtvarné aktivity deštník,

Ve dnech od 15. do 17. září 2017 jsme uspořádali prodloužený víkendový pobyt pro děti z pěstounských rodin ze Žatce.

V měsíci srpnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o barvičkách a s dětmi jsme vyráběli létající balonky. Také jsme si povídali o nebi, slunci a děti si pak mohli vyrobit duhové mráčky. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravý vývoj miminka, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

V měsíci červenci jsme si v CSS Prunéřov povídali o hmyzu v trávě a s dětmi jsme vyráběli berušky. Také jsme si povídali o ovocných stromech a jejich plodech, kdy si pak děti mohli vyrobit prstíkovou metodou vlastní stromy. Ke konci měsíce jsme si povídali o knížkách a jejich hrdinech. Také jsme si společně četli z knížek. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a pečení. Pro maminky byla připravena přednáška na téma hygiena u miminek, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V měsíci červnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o mořském světě, o oceánech a mořích. K tomu si každý mohl vyrobit svůj vlastní podmořský svět. Také jsme si s dětmi povídali o květinách a jejich různých tvarech a podobách. V prostředku týdne jsme si povídali o času, hodinách a také si je děti mohli vyrobit. 

Měsíc červen byl posledním v tomto školním roce, a proto jsme většinu času s dětmi a maminkami trávili venku v přírodě nebo na dětském hřišti a užívali jsme si krásné slunečné počasí. Jako každý měsíc jsme se také věnovali výtvarným, hudebním a pohybovým aktivitám. Učili jsme se letní písničky a říkanky, procvičovali

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 26
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

červenec - tábory
srpen - tábory
září - 956