Co jsme zažili

V měsíci červnu jsme s dětmi a jejich rodiči hráli díky krásnému počasí různé venkovní hry.

Společně s naší dobrovolnicí ze Španělska Nery, jsme se s rodiči a jejich dětmi sešli u španělského vaření Banánových muffinů. Pro maminky byla připravena přednáška na téma přebalování novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Ve školním roce 2017/2018 se neuskutečnila žádná preventivní přednáška na Základních školách. K neuskutečnění přednáškové činnosti došlo z jednoho prostého důvodu, a to že v předchozích letech se přednášky realizovaly pro 5. až 9. třídy všech základních škol v Kadani a okolních obcích. Naše přednášky jsou určeny pouze na tyto třídy (vyšší stupeň ZŠ) a tak jsme musely chvilku počkat, až nám doroste další generace dětí.

Vzdělávací kurz pro dospělé: Silní rodiče-silné děti, který nabízíme pod záštitou a metodickým vedením licenčního partnera v ČR, Dobrovolnické centrum, z. s. v Ústí nad Labem, se tentokrát konal v průběhu 1 víkendu a byl velmi intenzivní - ale velmi příjemný.

Ve dnech 9. a 10. června jsme se spolu s 16 účastníky setkali v horském hotelu Lesná, kdy jsme se věnovali potřebám dětí a vychovatelů, 

 V měsíci květnu jsme si povídali o dni matek. S dětmi jsme malovali maminkám květinu ke dni matek.

S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření špaget se sýrem a kečupem a na konci měsíce u pečení jablkového štrůdlu. Pro maminky byla připravena přednáška na téma novorozenci a oblekání, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V tomto měsíci jsme se účastnili Dětského dne pro děti, které pořádala organizace Světlo z.s., kde jsme měli pro děti připravené venkovní hry a soutěže. Za jednotlivé soutěže obdržely děti malé sladkosti jako odměnu.

V měsíci květnu si maminky společně s dětmi vyrobili krásné barevné květinky z krepového papíru, které jsme si poté vystavili na nástěnku. Děti s naší dobrovolnicí ze Španělska stavěly stavebnice a kostky a maminky dělaly brokolicové palačinky, na kterých si všichni moc pochutnali. 

Ve svých 23 letech byl pan Jan nezaměstnaný, měl rodinu a také přítelkyní, se kterou měl malé miminko. Pan Jan se na nás obrátil s žádostí o pomoc s hledáním práce. Pan Jan se snažil najít zaměstnání sám, ale neměl štěstí, možná i proto, že bydlí v sociálně vyloučené lokalitě Prunéřov. Spolupráce s panem Janem začala koncem roku 2017 a to v rámci evropského projektu „ Práce se nebojíme“. Pan Jan nejprve s naší pracovní poradkyní hovořil o zkušenostech s hledáním práce a také společně sepsali životopis a pan Jan se připravil na pracovní pohovor.

Dne 17.5.2018 se zástupci naší organizace zúčastnili akce pořádané Městem Klášterec nad Ohří s názvem "Start pro všechny". Akce se konala na asfaltovém hřišti u Základní školy Petlérská v Klášterci nad Ohří.

Jednalo se o komunitní setkání, jehož cíle bylo představit veřejnosti jednotlivé sociální a související služby, které jsou pro občany města nabízeny a poskytovány - to znamená "kdo, co, pro koho a kde dělá". Tyto služby neposkytuje jen Městský úřad - odbor sociálních věcí, 

V měsíci dubnu jsme si povídali o pálení čarodejnic. S dětmi jsme vyráběli papírové čarodějnické řetězy a též v polovině měsíce jsme společně zasévali trávu a vyráběli motýlky z těstovin, jako symbol jara. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření čarodějnických palačinek a na konci měsíce u pečení litého perníku. Pro maminky byla připravena přednáška na téma začínáme s příkrmy, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V tomto měsíci jsme se účastnili pálení čarodějnic v Prunéřově, které pořádala organizace Světlo z.s., kde jsme měli pro děti připravené venkovní hry a soutěže. V průběhu programu si děti mohly opéci buřty.

Na konci měsíce mohli lidé přijít do Prunéřova na den otevřených dveří, kde jsme připravili drobné občerstvení a seznamovali veřejnost s našimi službami. 

Dne 2.5.2018 se uskutečnila poslední schůzka v rámci kurzu Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kurz byl zahájen již 28.2.2018 a v rámci kurzu proběhlo celkem 10 setkání. Po dobu konání kurzu bylo zajištěno hlídání dětí účastníků. 

V měsíci dubnu jsme se s maminkami a dětmi v klubíku na aktivitě Šikulka věnovali pohybovým činnostem s jarními říkadly. Předškoláci procvičovali s pomocí pracovních listů grafomotoriku, pozornost a další dovednosti potřebné k nástupu do mateřských škol. Stavěli jsme společně se stavebnicemi město. Přitom jsme si procvičili jemnou motoriku a rozvíjeli jsme fantazii a komunikaci mezi sebou.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 29
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB


 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

duben - 1385
květen - 1256
červen - 986