Co jsme zažili

Měsíc červen byl posledním v tomto školním roce, a proto jsme většinu času s dětmi a maminkami trávili venku v přírodě nebo na dětském hřišti a užívali jsme si krásné slunečné počasí. Jako každý měsíc jsme se také věnovali výtvarným, hudebním a pohybovým aktivitám. Učili jsme se letní písničky a říkanky, procvičovali jsme barvičky, tvary, učili se rozeznávat ovoce a zeleninu. Povídali jsme si o ročních obdobích a předškoláci se učili dny v týdnu a počítání do deseti. Děti si domů odnesli spoustu obrázků a výrobků, které si v klubíku na aktivitě Šikulka vytvořily. Na rozloučenou s klubíkem děti dostaly za odměnu balíček sladkostí a na památku Pamětní list. 

V měsíci květnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni Slunce, k tomu jsme vyráběli sluníčka a květiny v květináči. Také jsme si s dětmi povídali o svátku našich maminek a každý si mohl vyrobit srdíčko pro svou maminku. V průběhu aktivit jsme s dětmi probírali barvičky a někteří se je teprve začínali učit. Ke konci měsíce jsme si povídali o přírodě a parcích a také, že i parky slaví svůj Den. A nakonec jsme s dětmi poznávali vesmír a vše co do něj patří, děti si vyráběli vlastní mimozemšťany. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a smažení palačinek. Pro maminky byla připravena přednáška na téma prevence vší, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy a drobné dárky.

V měsíci dubnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o Romském dni, také o Velikonočních svátcích a vyráběli jsme velikonoční kuřátka. Také jsme si dětmi povídali o počasí a každý si vyrobil krásnou barevnou duhu z barevných papírků. Pro maminky byla připravena přednáška na téma dětských příkrmů, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Ke konci měsíce jsme si povídali o čarodějnicích  a společně jsme vyráběli strašidelné čarodějnice. Při práci jsme si pouštěli dětské písničky a říkanky. S rodiči jsme se také sešli u vaření, kdy jsme společnými silami uvařili chutná a cenově nenáročná jídla.

V měsíci květnu jsme se v klubíku na aktivitě Šikulka věnovali výtvarným, pohybovým, hudebním a venkovním aktivitám. Při výtvarné aktivitě jsme modelovali a vyrobili jsme si záložku do knížky. Při pohybové aktivitě jsme si zacvičili v tělocvičně a učili se říkanky s pohybem. V rámci zpívání jsme se učili písničky. Venku se děti vydováděly na dětském hřišti a protáhly si nožičky procházkou do lesoparku. Vyprávěli jsme si pohádky a prohlíželi si při tom obrázky v knížkách. S předškolními dětmi jsme se učili dny v týdnu a roční období. Také společně opakujeme základní barvy a tvary. Činnostmi naplněný květen na aktivitě Šikulka byl dalším zábavným měsícem, který si maminky společně s dětičkami skvěle užily. 

V měsíci dubnu jsme zpívali písničky, učili se jarní říkanky, hráli na hudební nástroje a kreslili. Připravovali jsme se na Velikonoce tím, že jsme si zasadili travičku, malovali kraslice a vyráběli velikonoční výzdobu. Poznávali jsme jarní květinky a také jsme je vyrobily pro maminky. Vyrobili jsme si nejenom jarní květiny, ale také rozkvetlý strom. Na aktivitě Šikulka jsme se tento měsíc scházeli v hojném počtu a velmi jsme si činnosti v klubíku užili. 

V měsíci březnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o ptáčcích, kteří k nám přiletí na jaře a společně vyráběli ptáčky z papíru. V dalším týdnu vládlo při našich aktivitách jaro a při vyrábění jsme se zaměřili na jeho příchod a vytvořili jarní věnec. Pro maminky byla připravena přednáška na téma dětských onemocnění, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy.

První týden v tomto měsíci jsme si hráli, zpívali a tancovali v mateřském centru RADKA. Byli jsme v lesoparku a pozorovali jsme probouzející se přírodu. Také jsme byli na hřišti, kde jsme se pořádně vyřádili. V klubíku jsme stavěli autodráhy, mrakodrapy z velkých kostek, chytali jsme rybičky, vyráběli jsme, malovali a procvičovali grafomotoriku. Četli jsme si pohádky a při čtení pohádek jsme si prohlíželi obrázky v knížkách. Společnými aktivitami jsme rozvíjeli fantazii a kreativitu.  Hráli jsme společenské hry jako pexeso a naučili jsme se Černého Petra. Zpívali jsme a učili se nové jarní básničky a říkanky. Také jsme si zacvičili. Učili jsme se barvičky, tvary, povídali jsme si o dnech v týdnu a ročních obdobích. 

 

V měsíci únoru jsme si v CSS Prunéřov povídali o sv. Valentýnu a společně vyráběli srdíčka pro maminky. Také jsme pokračovali ve vyrábění krmítek pro ptáčky, které si každý sám zavěsil na strom. Ke konci měsíce jsme si povídali o masopustu a připravovali si masky na karneval. Při práci jsme si pouštěli dětské písničky a říkanky. S rodiči jsme se také sešli u vaření, kdy jsme společnými silami uvařili chutná a cenově nenáročná jídla.

V měsíci únoru se děti v klubíku na aktivitě Šikulka naučily spoustu nových věcí. Nakreslily hodně obrázků, které darovaly maminkám pro radost. Zpívaly a naučily se nové říkanky. V klubíku jsme stavěli autodráhy, mrakodrapy z velkých kostek, chytali jsme rybičky, vyráběli jsme, malovali a procvičovali grafomotoriku. Četli jsme si pohádky a při čtení pohádek jsme si prohlíželi obrázky v knížkách. Společnými aktivitami jsme rozvíjeli fantazii a kreativitu.  Hráli jsme společenské hry jako pexeso a naučili jsme se Černého Petra. Zpívali jsme a učili se nové jarní básničky a říkanky. Také jsme si zacvičili. Učili jsme se barvičky, tvary, povídali jsme si o dnech v týdnu a ročních obdobích. 

 

V měsíci lednu jsme s maminkami a dětmi přivítali nový rok, zúčastnili jsme se návštěvy Tří králů v herně mateřského centra RADKA a také jsme se věnovali výtvarným, hudebním a pohybovým aktivitám. 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 25
 

GIVT

 

Rada dobrovolnických center

 

Školní klub


 

Prázdninové léto


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Program DofE

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Návštěvnost 2017

březen - 1385 osob
duben - 1410 osob
květen - 1283 osob