×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Wednesday, 24 September 2014 09:51

Zahájení výměnného dobrovolnického pobytu

Written by

V rámci projektu "Dobrovolnictví - způsob aktivity v seniorském věku" k nám do Kadaně přicestovalo 6 slovenských dobrovolnic ve věku 64-77 let.

Jejich pondělní příjezd byl trochu opožděn vzhledem k dopravní situaci na D1, ale nakonec vše proběhlo na výbornou. Do Kadaně jsme přijeli po 20.hod a dobrovolnice se rovnou ubytovaly a šly odpočívat, neboť je čekal náročný den. V úterý 23. září jsme společně zajistili průkazky na městskou atobusovou dopravu a podnikli první cestu autobusem, které nás zavedla až do organizace RADKA. Zde v dopoledních hodinách probíhalo úvodní setkání dobrovolnic a kontaktních osob z organizací, kde budou po dobu svého pobytu působit. Následoval kurz počítačových dovedností, především práce s e-mailem a skypem, aby dobrovolnice mohly komunikovat se svými rodinami na Slovensku, a poté společný oběd a krátká procházka po Kadani.

Dnes, ve středu 24. září 2014, jsme si ráno všechny přivstaly a společně se vydaly do jednotlivých organizací. Na zastávce u Domova pro seniory v ul. Věžní na nás čekala p. Frollová, která si převzala 2 dobrovolnice. Ty budou působit na úseku volnočasových aktivit a již teď mají hlavy plné nápadů. O několik zastávek později se oddělily další 3 dobrovolnice, které budou působit v Mateřském centru RADKA a Mateřské škole Raduška, kde je čekalo milé uvítání, protože zrovna probíhala oslava dětských narozenin. Poslední dobrovolnice bude mít cestování po Kadani nejdelší, neboť bude působit na detašovaném pracovišti Domova pro seniory, které je v Nemocnici Kadaň.

Všem dobrovolnicím přeji mnoho štěstí a zajímavých zážitků :-)

Další informace z jejich pobytu můžete sledovat na blogu.
 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248