×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Wednesday, 29 October 2014 16:08

Teambuilding a rozloučení s dobrovolnicemi

Written by

Projekt "Dobrovolnictví - způsob aktivity v seniorském věku" se blíží ke svému konci a my jsme chtěli dát všem našim dobrovolnicím prostor k bližšímu seznámení.

K tomuto účelu nám posloužila horská chata Emeran II v Klínech u Litvínova, kde jsme v termínu od 16. do 18. října 2014 našli útočiště.

Ve čtvrtek 16. října slovenské dobrovolnice naposledy navštívily své přijímající organizace. Rozloučení proběhlo různými způsoby (posezení s paní ředitelkou nebo připravené dětské vystoupení), ale nikdy nechyběly slzičky štěstí. Přeci jen je měsíc dlouhá doba a na všech pracovištím se dobrovolnicím podařilo navázat přátelské až rodinné vztahy. České dobrovolnice v dopoledním čase podnikly poznávací procházku po Kadani, neboť při jarním přípravných seminářích nebyl doslova čas. V odpoledních hodinách jsme se všechny vydaly směrem Klíny u Litvínova... Pro dobrovolnice byl připravený zajímavý program, který obsahoval relaxaci, výlety do okolí a možnost účasti na supervizi. Nedílnou součástí byla i administrativa spojená s výměnným pobytem slovenských dobrovolnic v Kadani.

V pátek 17. října za námi v odpoledních hodinách přijely i zástupci z přijímajících organizací, čímž se nám naskytla neopakovatelná příležitost ke zhodnocení celého měsíčního pobytu, ale zároveň porovnání se zkušenostmi českých dobrovolnic ze Slovenska. Zkrátka o zábavu a množství nových poznatků nebyla nouze.

Neděle 19. října byla posledním dnem slovenských dobrovolnic v Kadani a v pondělí 20. října jsme se spolu v brzkých ranních hodinách vydaly na autobusové nádraží Florenc v Praze, odkud dobrovolnice pokračovaly autobusem do Bratislavy a dále pak do svých domovů. Loučení bylo dojemná a já doufám, že se všemi "svými" dobrovolnicemi zůstanu i nadále v kontaktu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248