×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Wednesday, 12 November 2014 11:29

Přednášky na středních školách

Written by

V období září až listopad 2014 probíhali již tradiční přednášky o dobrovolnictví ve 3. ročnících středních škol v Kadani a Klášterci nad Ohří.

Celkem proběhlo 6 přednášek pro cca 120 studentů. Kromě představení dobrovolnictví, Dobrovolnického centra RADKA a našich dobrovolnických programů jsem se dostali i k otázkám mnohem hlubším. Např. proč vůbec některé dobrovolnické programy vznikly a je o ně takový zájem. Dotkli jsme se problematiky šikany a jejích obětí, dětí s horším školním prospěchem a aktivního trávení volného času napříč společností (od dětí, přes zdravotně postižené až po seniory).

Z letošních přednášek se nám již přihlásilo několik dobrovolníků, kteří již fungují v rámci programů Dobrovolníci v nemocnicích nebo Dobrovolníci pro školní přípravu. Věříme, že současný stav není konečný a těšíme se na další zájemce o dobrovolnictví z řad středoškoláků. A pokud nic jiného, alespoň jsme je informovali, že dobrovolnictví není nic nenormálního - právě naopak.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248