×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Monday, 22 February 2016 07:10

Spolupráce s Nemocnicí Kadaň a zasedání Rady DC SZ

Written by

Je to přesně 10 let, kdy DC RADKA oslovilo s nabídkou spolupráce Nemocni Kadaň. A tak po dlouhých jednáních, která neulehčovala ani tehdejší legislativa, v březnu 2006 navštívili kadaňskou Léčebnu dlouhodobě nemocných první dobrovolníci.

Jednalo se o naší úplně první zkušenost s dobrovolníky a těžké začátky se nám podařily zvládnout právě díky podpoře zástupců a zaměstnanců místní nemocnice. Za těchto 10 let v nemocnici působilo cca 30 dobrovolníků (dlouhodobě či jednorázově), kteří odpracovali cca 1.500 dobrovolnických hodin. Na dětském oddělení se dobrovolníci věnují volnočasových aktivitám s dětskými pacienty, na oddělení LDN jsou často společníky u lůžka, kdy si s pacienty povídají, předčítají jim, hrají šachy, atd. Zkrátka každý člověk-dobrovolník dokáže něco nabídnout. Zároveň pořádáme společné akce jako je velikonoční pomlázka, oslava Dne dětí, zahradní piknik pro pacienty LDN, Halloween na dětském oddělení, návštěva Mikuláše nebo příjemná setkání v předvánočním čase. Všechny tyto aktivity dokáží vykouzlit úsměv na tvářích nemocných a zpříjemnit jim čas trávený v nemocnici. Čas plyne, nám se podařilo rozšířit dobrovolnictví do dalších přijímajících organizací, ale k té úplně první, Nemocnici Kadaň, máme stále mimořádný vztah. Jak se čas a spolupráce vyvíjeli se můžete podívat zde.

Díky tomu se právě zde konalo 8. února 2016 další zasedání RADY dobrovolnických center regionu severozápad, kterému v roce 2016 DC RADKA předsedá. Zástupkyně dobrovolnických center a organizací z Ústeckého a Karlovarského kraje na úvod přivítal ředitel MUDr. Mašek a zrekapituloval 10letou historii dobrovolnictví v Nemocnici Kadaň. Setkání se zároveň zúčastnila hlavní sestra Anna Melicharová, která s námi naše plány a strasti prožívá od úplného začátku. Jedním z bodů jednání RADY byla i návštěva oddělení, kde naši dobrovolníci působí. Na dětském oddělení se nám plně věnovala primářka MUDr. Patricie Kotalíková a na dotazy ohledně LDN odpovídala vrchní sestra Dagmar Protivová. Tímto bych všem jmenovaným chtěla poděkovat za podporu, kterou DC RADKA i všem dobrovolníkům za dobu naší spolupráce prokazovali, a těším se na další společná setkání a plány do budoucna.

Další zasedání RADY dobrovolnických center a organizací regionu severozápad proběhne 28. dubna 2016 v Karlových Varech.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248