×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Deprecated: Cannot use "parent" when current class scope has no parent in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/administrator/components/com_fields/helpers/fields.php on line 608

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Monday, 10 October 2016 12:07

Zasedání Rady DC SZ v Chomutově

Written by

V pondělí 26. října proběhlo třetí zasedání Rady DC SZ, tentokrát pod záštitou Statutárního města Chomutov a za účasti primátora Ing. Daniela Černého.

RADA dobrovolnických center regionu Severozápad, která sdružuje dobrovolnické organizace Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje, uspořádala v pondělí 26. září své již třetí setkání v roce 2016. V letošním roce je předsednickou organizací RADKA z. s. a tak rádi navštěvujeme náš region. Tentokrát nás přivítalo statutární město Chomutov v čele s primátorem Ing. Danielem Černým, který naslouchal našemu povídání o dobrovolnictví, úskalí s jeho financováním a někdy i nedostatečným oceněním ze strany společnosti. V Chomutově a přilehlém Jirkově působě tři dobrovolnické organizace: DC ADRA Chomutov, Spolek Prohandicap Jirkov a dobrovolnický program při Krajské zdravotní a.s. v Nemocnici Chomutov.

Setkání se dále zúčastnily zástupkyně místních středisek programu 3G – tři generace z Karlových Varů, Kadaně a Ústí nad Labem. Jedná se o mentoringový dobrovolnický program, ve kterém tvoří dvojici dobrovolník ve věku 50+ a dítě. Dvojice se schází 1-2x v týdnu a věnuje se např. odpoledním volnočasovým aktivitám.

Kromě sdílení zkušeností ze svých organizací jsme se tentokrát věnovaly i vážnějším tématům. Těmi byla možnost profesionalizace našeho sdružení, financování pro další roky a předsednictví pro rok 2017.

Další setkání se uskuteční 7. prosince v prostředí adventního Chebu, kde nás přivítá další členy RADY, Dobrovolnické centrum při Farní charitě Cheb.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248