×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 134
Wednesday, 03 January 2018 14:59

Prosincové aktivity v Prunéřově

Written by

Měsíc prosinec má každý rok své kouzlo a svou zvláštní atmosféru - blíží se vánoční svátky a pro děti asi jeden z nejhezčích dní v roce, Štědrý den. I v rámci naší služby jsme se věnovali těmto tématům - povídali o Vánocích, zvycích a nezapomněli jsme ani na Mikuláše a Čerta, které děti mohli vyrobit s papíru. Také jsme si povídali o zimě a děti si mohly vyrobit domeček zapadaný sněhem.

I když byl předvánoční čas, tak jsme se s rodiči a jejich dětmi také sešli u vaření klasických, ale za to ekonomicky méně nákladných jídel, které potěší v každou roční dobu - těstoviny s omáčkou a zapečené brambory se salámem.

Byl prostor i na přednášky, kdy pro maminky byla připravena přednáška na téma jak odnaučit dítě od plen, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Důležitá informace pro všechny, kteří nemají možnost zakoupit si pračku nebo ji má právě rozbitou, pak mohou dorazit k nám a výjimečně si vyprat své oblečení - jen je nutné, aby každý měl svůj prací prášek, popř. aviváž. Dále máme také k dispozici burzu oblečení i nádobí, kterou mohou využít lidé v případě potřeby a věci si tak odnést domů.  

V rámci naší služby to není jen o tom, že maminky nebo tatínkové s dětmi mohou přijít k nám do provozovny, ale i my může dojít za nimi domů, pokud chtějí. Jelikož nám lidé darovali v posledních měsících větší množství krásných hraček, rozhodli jsme se, že Ježíškovi trochu pomůžeme a potěšíme těmito hračkami zabalenými ve vánočním papíru i děti v rodinách, se kterými pracujeme, protože se ocitli v tíživé situaci. Dětský úsměv na tváři nám byl největší odměnou. :)

I když starý rok 2017 končí, ale nekončí naše služby a v lednu 2018 se na Vás opět budeme těšit - můžeme si společně povídat o tradici Tří králů, můžeme společně vyrábět stromy s vločkou nebo si povídat v rámci přednášky na téma dětská kožní onemocnění.

Těšíme se na všechny!