×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 135
Thursday, 11 January 2018 12:17

Společně s rodinou se to dá zvládnout

Written by

Paní Dana se na nás obrátila s žádostí o pomoc ve chvíli, kdy hledala nové bydlení pro sebe, manžela a svou dceru. 

Tu měla v té době v dočasné péči její babička, maminka manžela paní Dany. Paní Dana k nám přišla velmi smutná a trápila se, nevěděla, co má dělat. Jediné, co věděla je, že svou dceru miluje a byla rozhodnutá, že jí získá zpět a dá jí vše, co bude moci, aby jí nic nechybělo a byla šťastná holčička.

V době začátku naší spolupráce v červenci 2017 bydlela společně s manželem v malém bytě u své matky. Svou dceru téměř nevídala, jelikož paní Dana měla dvě brigády. Její manžel bohužel nepracoval a ani neměl velkou snahu si práci najít. Všechno vypadalo beznadějně, napadlo jí i to, že by se s manželem nechala rozvést. K tomu všemu nepřispěl ani fakt, že babička, u které malá byla, rodičům již nevěřila v jejich snaze získat dívenku zpět.

S paní Danou jsme se několikrát sešli a o všem jsme si povídali a zároveň hledali řešení problémů, které měla a chtěla je řešit. Nejprve jsme společně zapracovali na hledání práce na hlavní pracovní poměr, aby už neměla brigády a ušetřili by tak peníze na své vlastní bydlení. Také jsme pracovali s jejím manželem, aby si také našel nějakou stálou práci s tím, že si pak najdou byt alespoň o velikosti 2+1, kde bude mít dcera svůj vlastní pokojíček. A podařilo se - paní Dana si našla práci v jedné místní firmě, kde pracuje na ranní směny jako operátorka výroby. Nějakou dobu docházela ještě na brigádu jako servírka, tam ale skončila, aby mohla více času trávit s dcerou. Manžel paní Dany, si také našel práci, do které docházel, jenže pak dal výpověď a rozhodl se, že bude dělat na živnost zedničinu, která ho naplňuje. Zatím to dělá jen brigádně, s tím, že od nového roku by si obnovil živnost.

Nová práce oběma (paní Daně i jejímu manželovi) dodala "nových sil"natolik, že začali aktivně shánět vysněný byt, který se jim přes všechny nezdary podařilo sehnat. Nyní jsou už přestěhovaní a společně pracujeme na shánění potřebného vybavení bytu. Hlavním důvodem je jejich dcera, která zatím chodí do školky, ale příští rok v září 2018 půjde do školy.

Během naší spolupráce (v říjnu 2017) proběhlo i soudní jednání kvůli navrácení dcery do péče. Dopadl úspěšně a nyní je dcera s maminkou Danou a tatínkem v novém bytě. Jakmile bude byt kompletně vybaven, tak dcera možná od rodičů dostane i dostane vytouženého pejska.

A ještě jedna dobrá zpráva na konec - díky stálému zaměstnání a snaze hledat bydlení začali rodiče komunikovat více s babičkou, ke které byla dívenka dočasně svěřena. Ta nakonec ocenila jejich snahu a teď již věří tomu, že péči o malou zvládnou. Babička se sama rozhodla, že opět nastoupí do práce, ale vnučku chce dále pravidelně vídat.

Pokud i Vy řešíte problém se svým dítětem nebo dětmi, bydlením nebo prací v rodině můžete se na nás obrátit a společně to můžeme začít hledat způsob, jak to zvládnout. Naše sociální pracovnice se Vám budou individuálně věnovat a společně již najdete řešení! Více informací na www.radka.kadan.cz nebo na tel. 733 748 030 nebo nás rovnou navštívit na adrese Chomutovská 206 v Klášterci n.O. (1.patro).

Za možnost realizace a podporu služby tímto děkujeme Městu Klášterec na Ohří.

Projekt "Společně to zvládneme" reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_042/0006129 je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU v rámci operačního programu Zaměstnanost a také ze státních fondů prostřednictvím MPSV¨.