×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 134
Friday, 19 January 2018 14:56

Nebát se říct o pomoc je někdy výhra

Written by

Paní Hana je maminka 3měsíční nedonošené holčičky, která se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už nemůže být hůř. Paní Hana se se svou rodinou nastěhovala do nového podnájmu v říjnu roku 2017. Jelikož je na mateřské dovolené, pobírá pouze peněžitou dávku v mateřství a její přítel je v evidenci úřadu práce. Navíc jejich účet byl na 3dny zablokován z nejasných důvodů. Paní Hana s rodinou se dostala do situace, kdy potřebovala nakoupit jídlo, sunar a oblečení pro svou dceru, dále potřebovala dokoupit

matraci do postýlky a též potřebovala opravit kočárek, který byl poničený - plášť na pneumatice kočárku byl již na první pohled protržen. Nepojízdný kočárek jejich situaci značně zhoršil, jelikož paní Hana se svou dcerou navštěvuje intenzivně rehabilitace a neurologii z důvodu předčasného porodu, v 7. měsíci těhotenství. Paní Hana byla zoufalá a nevěděla jak z této těžké situace ven. Napadala jí pouze myšlenka rychlé půjčky. Uvědomovala si však, že situaci by to v budoucnu ještě zhoršilo. V tu chvíli se na nás paní Hana obrátila, v lednu 2018, po několika měsících po nastěhování, kdy se se vším svěřila. Největším problémem tedy bylo, že její náklady na bydlení jsou vysoké, nevychází s penězi a hrozí jí vystěhování. Paní Hanu jsme ujistili, že vše se dá řešit a že je dobře, že od myšlenky rychlé půjčky upustila. V rámci našich služeb (sbírce věcí, kteří ostatní již nevyužijí, ale dalším mohou ještě posloužit) jsme byli schopni ji z této těžké situace pomoci a tím, jsme paní Hanu i uklidnili. Paní Haně jsme vydali oblečení pro miminko a zavinovačku. Dále zimní fusak do kočárku, který též nevlastnila, postýlku jsme vybavili matrací a peřinkou. V rámci sbírky pro potřebné jsme obdrželi i kočárek, který jsme předali. Výhodou kočárku pro paní Hanu byl fakt, že kolečka kočárku nebyla gumová, ale pogumovaná. Tedy nehrozí poničení kol. Díky spolupráci s NADĚJÍ z.s. jsme mohli poskytnout i potravinovou pomoc, kdy jsme vydali paní Haně sunar pro její dceru a rodině byly vydány i potraviny na další dva dny. Paní Haně se značně ulevilo, díky sbírce pomoci mohla dále žít bez toho, aby si brala rychlou půjčku, která by ji pravděpodobně dostala do horší životní situace, než byla nyní. Na celé rodině byla vidět úleva a radost.

Paní Hana se se svou rodinou může nyní soustředit na další kroky, které povedou ke zlepšení celkové životní situace. Zejména pak na vyřízení dávek státní sociální podpory a hmotné nouze a přihlášení k trvalému pobytu, tak aby si udržela stávající bydlení a nebyla i s celou rodinou vystěhovaná. Se vším jí pomohou naše pracovnice. Jejímu přítel pomůžeme hledat práci. Věříme, že vše je na dobré cestě a paní Hana svou situaci zvládne a nebude již pomoc našich služeb potřebovat.

Pokud i Vy řešíte problém s bydlením, nenadálou situací nebo s hledáním práce, můžete se na nás obrátit a společně to můžeme začít hledat způsob, jak to zvládnout. Naše sociální pracovnice se Vám budou individuálně věnovat a společně již najdete řešení! Více informací na www.radka.kadan.cz nebo na tel. 734 453 684.

Projekt "Spolu s rodinou aktivně" reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003823 je spolufinancován  Evropským sociálním fondem EU v rámci operačního programu Zaměstnanost a také ze státních fondů prostřednictvím MPSV.