×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 134
Friday, 16 March 2018 12:59

Únorové aktivity v Prunéřově

Written by

V měsíci únor jsme si užívali převážně zimního počasí, proto jsme si v prvním týdnu povídali o zimě, a sněhulácích. S dětmi jsme vyráběli papírového sněhuláka a zamrzlé okno. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření čočkové polévky a na konci měsíce u vaření fazolového guláše. Pro maminky byla připravena přednáška na téma psychomotorický rozvoj dítěte, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim uživatelům předávali základní informace k našim službám, ale také se s nimi domlouvali individuální schůzky. Na těch jsme se věnovali tématům jako je vyřízení dávek, vyhledávání bydlení, nebo přípravu dětí do školy.

Dále v tomto měsíci probíhala burza oblečení a nádobí, kde si opět všichni mohli vybrat potřebné

oblečení a odnést si ho domů. Pokud někdo nemá možnost zakoupit si pračku nebo ji má právě rozbitou, může si vyjímečně přijít vyprat své oblečení. Nutností je mít vlastí prací prášek, popř.aviváž.

 

V dalším již jarním měsíci máme pro všechny připravené nejen povídání o jaru a masopustu. Také budeme společně vyrábět masopustní masky z papíru či velikonoční ovečky z ubrousků. Maminky se můžou těšit na další přednášku na téma bezpečné prostředí pro dítě do 3let.

Těšíme se na všechny!