×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Tuesday, 22 May 2018 06:30

5. setkání projektu People to people

Written by

V termínu od 14. do 18. května 2018 se uskutečnilo již 5. setkání zahraničních partnerů v rámci projektu "People to people". Tentokrát jsme navštívili partnerskou organizaci TRATWA a polské Wroclawi.

Tématem celého setkání byla propagace dobrovolnictví, tvorba videospotů a práce s mládeží. V průběhu celého pobytu jsme natáčeli krátká videa, která jsme se za pomoci Sabiny Costinel naučili zpracovávat do jednoduchého, nicméně velice efektivního videospotu. Součástí návštěvy byla i účast na regionální konferenci "Równe szanse" (Equal chances), kde odborníci i učitelé hovořili o metodách práce s mládeží a jejich motivací. Na konferenci pak skupiny mladých dobrovolníků prezentovaly své projekty, které byly nejen prakticky využitelné, ale v některých případech i velice emotivní a kvalitně zpracované (např. film o historii regionu z 2. sv. války). V neposlední řadě jsme se o vzniku organizace TRATWA, jejích začátcích, ale i o práci s mládeží bavili se zakladatelem Robertem Drogośem a mentorem mezinárodní spolupráce Wojtkem Staniewskim.

A protože jsme organizace pracující s dětmi, nechyběla návštěva mateřské školy "ENTE", která je určená dětem z poslkým rodin, nicméně komunikace ze strany pedagogů probíhá pouze v anglickém jazyce. Od kolegyň a kolegů s 20ti letou praxí v alternativním školství se můžeme ještě hodně naučit.

Fotogalerii z návštěvy naleznete zde.

A na závěr jedna myšlenka z konference: "Naučme se pracovat se zdroji, lidskými i materiálními, které máme, ne které chceme mít."


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248