×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 107

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Thursday, 20 December 2018 00:00

Evropská hvězda ve Finsku

Written by

Od 6.-10.11. jsem se zúčastnil školení The Star of Europe ve Finsku v centru pro mladé ve městě Inari, kde jsme strávili celé tři dny. Přijelo cca 30 účastníků z ČR, Bulharska, Řecka, Portugalska, Turecka, Litvy, Polska, Ukrajiny, Slovinska, Maďarska, Finska, Itálie, Kypru a Gruzie.


Našimi školiteli byli Antti a Paavo z Finska, kteří nám připravili skvělý a velmi interaktivní program v centru pro mládež, ve kterém jsme i spali. Antti nám povídal o tom, jak správně napsat projekt výměny mládeže a Paavo přijel z Finské Národní agentury, abychom viděli a věděli, jak to funguje na „druhé straně,“ tedy jak a co hodnotitelé považují za pozitivum a co by se ve výměně mládeže určitě nemělo vyskytovat. Pomohli nám naučit se spoustu důležitých věcí, které využijeme nejen v psaní projektů, ale také v běžném životě.


Mimo školení jsme se navzájem poznávali, říkali si o našich organizacích, usrkávali horky čaj, nebo kávu při ping pongu, nebo kulečníku. Taky jsme měli k dispozici saunu, kde jsme každý večer po programu sedávali, ohřívali se a povídali u sklenky dobrého pití.
Deny Dlouhých

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248