×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Thursday, 10 January 2019 13:04

Beseda Rodiče, děti a internet podruhé

Written by

O zajímavém témetu, kterým bez pochyby děti a internet jsou, jsme si přišli povídat i s návštěvnicemi Mateřského centra RADKA.

Ať se nám to líbí či ne, naše děti tráví velké množství času u různých médií a technologií (mobilní telefony, tablety, počítače a notebooku, televize, atd.). Ale jak specifikovat velké množství času? Určitě velkou roli hraje věk dítěte a k čemu tyto technologie používá. A opravdu malé díte udrží pozornost při sledování televize nebo tabletu? Proč pláče, když mu onu "věc" vezmeme? Děti by si měly hrát s bahnem a umazat se jídlem, ale zakázat jim technologie úplně také není řešení. Zkrátka je nutné najít a stanovit vlastní pravidla, hranice. Jako rodiče bychom měli jít sami příkladem. Kolik času věnujeme sociálním sítím?

Ze všech informací, otázek, doporučení a zaručených pravd by se člověku zamotala hlava. A během jednoho setkání se nestihneme věnovat všemu, ale jedním z účastníků byl i tatínek, který řekl nahlas zajímavou myšlenku. "To se týká nás všech, rodičů malých i velkých dětí, kteří by si to měli poslechnout."

Přednáška byla pořádána v rámci pověření organizace k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248