×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 124
Tuesday, 05 March 2019 09:11

Bertík Pomáhá i v roce 2019

Written by

Stále se na nás obrací rodiče dětí, které by potřebovaly pomoci se školní přípravou.  Jedná se hlavně o rodiny s dětmi ve věku od 6 do 12 let, které mají školní prospěch v předmětech hodnocený horší známkou než je 3 a nebo nenosí či často ztrácí školní pomůcky, neplní domácí úkoly či nemají možnost nebo se neumí  doma připravovat.

 Pro rok 2019 jsme se rozhodli tedy těmto rodinám pomoci a napsali projekt "Základy pro lepší budoucnost". Díky projektu chceme pomoci dětem na prvním stupni základních škol v tom, aby byly úspěšnější ve škole. S těmito dětmi, často ze znevýhodněného a ekonomicky slabého prostředí, které ve škole příliš úspěchy nesklízí, budou pracovat naše pracovnice a společně se budou snažit o zlepšení "na všech frontách" . K cíli jim určitě pomůže individuální přístup a také pravidelné schůzky s pedagogy základních škol.

Tento projekt jsme podávali v červenci 2018 v rámci výzvy Nadačního fondu Albert - v programu Bertík Pomáhá 2019. V říjnu nám přišla dobrá zpráva - že náš projekt byl spolu s 1 dalším vybrán a bude soutěžit o podporu. A to formou hlasování přímo ve vybrané prodejně Albert hlasováním zákazníků. V prosinci jsme pak byli informováni, že náš projekt byl vítězný a bude podpořen finální částkou 55 tisíc korun. Dne 28. 2. 2019 v sídle Krajského úřadu Ústecký kraj byl nám, i jiným úspěšným organizacím, slavnostně předán šek v programu Bertík Pomáhá 2019, na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Tímto bychom chtěli poděkovat Nadačnímu fondu Albert  za finanční podporu, díky které můžeme pomáhat tam, kde to má smysl.