×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 124
Tuesday, 05 March 2019 09:16

Podpůrné pedagogické vedení

Written by

Pedagogické podpůrné vedení je nová služba určená rodinám, kterým bylo svěřeno dítě či děti do pěstounské péče. Tato služba je poskytovaná na základě uzavřené smlouvy o výkonu podpůrné pedagogické činnosti s Městským úřadem v Kadani. Rodiny jsou doporučovány pracovníky odboru, kteří právě s pěstounskými rodinami pracují. 

Cílem podpůrné pedagogické činnosti je odborná pomoc právě pečujícím osobám (pěstounům), jak zlepšit prospěch dítěte a ukázat mu, jak se učit problémové předměty. Pěstouni jsou seznámeni s průběhem procvičování problémových předmětů a do hodiny jsou aktivně zapojeni. Jedna schůzka trvá zpravidla 60 minut, ale dle potřeby může být s pěstounem domluvená i delší doba, např. 120 minut. Služba je poskytována od ledna 2019 a to zpravidla 1x týdně u jedné rodiny.

V současné době je podpůrné pedagogické vedení poskytováno celkem třem rodinám. Jedna rodina je z Kadaně a dvě rodiny jsou z Klášterce nad Ohří.

Služba je poskytována v zakázkovém režimu, proto není uvedena ve stálé nabídce služeb.

V případě dotazů můžete kontaktovat vedoucí SCR Bc.Olgu Šoltésovu, tel. 734 454 480, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..