×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 126

Od 2. do 8. října jsme se zúčastnili setkání mladých dobrovolníků u našeho partnera, bulharské organizace Big Brothers Big Sisters, která sídlí v Plovdivu. 

Thursday, 31 August 2017 13:01

Příměstský tábor DIGIDĚTI

V rámci příměstského tábora DIGIDĚTI, který jsme uspořádali v RADKA z.s., se děti učily fotografovat, upravovat a publikovat fotografie. 
Monday, 05 June 2017 00:00

Kurz o dobrovolnictví v Bulharsku

Ve dnech 26. – 31. května jsme se zúčastnili mezinárodního kurzu s názvem  “Volunteer Management and Recognition” , který pořádal náš partner bulharská organizace Big Brothers Big Sisters.

Monday, 15 May 2017 00:00

Tvoření ke dni matek

Celý týden jsme věnovali těm nejdůležitějším osobám v našem životě – maminkám. Vyrobili jsme přáníčka, srdíčka z papírových ruliček a kytičky z papírového lýka, abychom jim udělali radost. 
Tvoření je obvykle aktivita hlavně pro dívky, ale kluci se tentokrát zapojili také, vždyť to bylo pro maminku!
 
Monday, 24 April 2017 00:00

Den Země

V pondělí 24. dubna jsme společně oslavili den Země. Na besedu přišla paní Lea Jozífková ze statku v Hořenicích. Dozvěděli jsme se, jak to chodí na statku, co všechno se musí udělat pro to, abychom si mohli koupit v obchodě chleba nebo maso. Mohli jsme si prohlédnout mladé rostlinky obilí a jetele, povídali jsme si o senu a slámě a o tom, co všechno potřebují zvířátka na statku, aby byla spokojená.
Zároveň jsme dostali pozvání na Hod kravincem, který se uskuteční v sobotu 27. května na statku v Hořenicích. Poprvé se tato akce konala loni a byla tak úspěšná, že se dostala i do televizních zpráv. 
 
Wednesday, 12 April 2017 00:00

Pletení pomlázky

Co by to bylo za Velikonoce bez pomlázky? Ale uplést pořádnou pomlázku, to není jen tak. Zdenka nám ukázala, jak proměnit pár proutků v korbáč, tatar, šibačku nebo namrskut, jak se tomuto symbolu Velikonoc říká v různých částech naší země. Pletení si vyzkoušeli i dívky, dokonce jim to šlo lépe než chlapcům. 
 
Friday, 17 March 2017 00:00

Pizzašneci

V pátek 17. března jsme se rozhodli si sami připravit svačinu: pizzašneky z lístkového těsta se šunkou, sýrem a kečupem. Vařili jsme v prostorech školního klubu, kde je výborně vybavená kuchyň. Recept byl jednoduchý: již hotové těsto jsme vyváleli, pokladli tím, co kdo má rád, stočili do spirálky, nakrájeli a dali upéct to rozpálené trouby. 
Šneci se povedli, vypadali krásně a dětem vlastnoručně připravená svačina chutnala o hodně víc, než když ji dostanou naservírovanou od nás.
 
Thursday, 02 March 2017 00:00

Sférické kino

Ve čtvrtek 2. března nás navštívilo sférické kino. Sférické kino je nafukovací kopule, do které si diváci vlezou a vleže na zádech sledují program, který se promítá na vnitřní stranu kopule. Tento způsob promítání vtáhne diváky do děje a připadají si, jako by byly součástí příběhu. Na programu byl film o podmořském životě a s úžasem jsme sledovali pestrý život na mořském dně. 
Z nového zážitku byly nadšené nejen děti, ale i dospělí.
Friday, 12 May 2017 13:01

Palačinkování

Vaření ve školním klubu se stalo tradicí, tentokrát jsme se rozhodli, že budeme smažit palačinky.

Poslední pátek před velikonocemi, 7. dubna, se opět oba školní kluby sešly při společném pečení. 

Page 1 of 2