×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79

Warning: Creating default object from empty value in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 539

Friday, 22 March 2019 00:00

KNIHOVNA DO BAŤŮŽKU

Děkujeme paní knihovnici, která nás navštívila v herně Mateřského centra. První setkání proběhlo symbolicky v březnu (měsíc knihy) a těší nás, že setkání s knihou bude probíhat pravidelně každý měsíc.

Společné čtení a prohlížení knih bylo velmi příjemným setkání. Již dnes se těšíme na setkání dubnové.

Thursday, 28 March 2019 20:30

Vzdělávání zaměstnanců

K průběhu projektu „Zvýšení kvalifikace pracovníků RADKY ke změnám a růstu

Tento projekt již běží třetím měsícem a tým Radky na sobě pracuje na několika úrovních. Probíhá koučing vedoucích pracovníků. 

Během jarních prázdnin jsme v rámci Školního klubu pořádali příměstský tábor na téma DIGIDĚTI. V průběhu se děti naučily, jak ze svých výtvorů z programu malování vytvořit gify – hýbací obrázky, ale také jak z fotek, které sami nafotily, vytvořit koláž.
Wednesday, 20 March 2019 12:48

WORKSHOP - POLÉVKA

Jak jsme vařili levně a přesto velmi dobře - je zřejmé z fotografií. Dětem i dospělým opravdu chutnalo a přitom stačí tak málo.

Sunday, 17 March 2019 00:00

KERAMICKÁ KREATIVNÍ DÍLNA

Závěr prázdnin jsme si užili při tvořivé keramické dílně, která byla tematicky nastavena jako VELIKONOČNÍ. 

Monday, 25 March 2019 09:43

Iveta Grundová

Provozní pracovník v dětské skupině JESLE KLÁŠTEREC
 

Zájmy: rodina, výlety, pes, motorka

Rodina: 6 vnoučat

Znamení: Lev

 

 

Agnes o. s. - Kurz efektivního řízení NNO (2007)

zájmy: sport, četba, cestování

znamení: Váhy

Vdaná, skoro 3 děti J.
Sunday, 24 March 2019 06:23

Neboj se otevřít

Název projektu: Neboj se otevřít
Doba realizace projektu: 1.1.2019 - 31.12.2019

Anotace projektu:
Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí o základních projevech a znacích domácího násilí. Prostřednictvím prezentace filmu Zuřivec chceme dětem na ZŠ ukázat, že násilí, které se odehrává doma, není normální. Dále chceme děti seznámit z různými způsoby řešení domácího násilí. 
Naši lektoři ve svých profesích pracují s mladými lidmi nebo jsou sociálními pracovníky. Zároveň mají rozdílné zkušenosti (někteří jsou svobodní, jiní již mají své úplné či neúplné rodiny). Svými životními a pracovními zkušenostmi mohou do projektu přinášet jistou profesionalitu. Zároveň jsou cílové skupině věkově blíž. Účastí v projektu posílí své další znalosti a zkušenosti. Naučí se naslouchat, komunikovat s mladší generací, aktivně vyhledávat další pomoc. Pracovníci s mládeží se s příznaky domácího násilí mohou setkávat i mimo přednášky a aktivity na základních školách. Sociální pracovníci mohou naopak nabídnout další pomoc rodinám v případě navázání spolupráce.

Pro koho jsou přednášky určeny?
a) pro děti od 5. do 9. třídy základních škol v Kadani a Klášterci nad Ohří i okolních obcích
b) pro širokou veřejnost
Hlavním nástrojem preventivních přednášek je krátký 20 minutový animovaný film "SINNA MANN" (Zuřivec), který toto téma domácího násilí znázorňuje. Po každé projekci filmu následuje diskuze o celém tématu diváků s vyškolenými pracovnicemi naší organizace. Je zde především zdůrazněno, co domácím násilím je a co není, jaké jsou druhy násilí, co je to vykázání, jakou roli má v těchto případech Policie ČR a jakou odbor sociálních věcí Městského úřadu (OSPOD) a na koho se v případě potřeby obrátit.... Na konci přednášky mohou posluchači napsat či namalovat vzkaz pro chlapečka Bóje, hlavní postavu animovaného filmu. Důležitým posláním celého filmu je myšlenka, že pokud se něco takového ve Vašem okolí děje, tak důležité je - někomu se svěřit = nebát se otevřít. 

Průběh projektu:
- leden 2019 - seminář DZS pro podpořené projekty
- březen 2019 - školení lektorů; zaslání informačního emailu základním školám; plánování přednášek na základních školách - článek

 

Tento projekt byl finančně podpořen Evropským sborem solidarity prostřednictvím Domu zahraniční spolupráce.

Friday, 18 January 2019 00:00

RC KLÁŠTEREC

V novém roce pokračujeme v našich pravidelných aktivitách pro rodiče s dětmi. Těšíme se, že se k nám přidají i další rodiče a naše centrum se začne rozrůstat i o jiné aktivity, které by nás zajímali. Na další měsíce připravujeme pravidelné besedy.

Jsme rádi, že děti si tu u nás užívají nejen na cílené aktivitě ke které používáme například padák, velké míče, ale i hudební nástroje.

Friday, 14 December 2018 00:00

Děkujeme nadaci TESCO

Děkujeme nadaci TESCO, která nás finančně podpořila a pomohla nám dovybavit JESLE KLÁŠTERC.

Děti si díky nadaci TESCO mohou užívat nových hudebních nástrojů, které jsou pro děti velmi přitažlivé 

Thursday, 14 February 2019 00:00

Aktivity v RC Klášterec

Máme za sebou první kurzy pro rodiče s dětmi - masáže kojenců a cvičení, kdy si děti i rodiče užívají společný čas a hlavně tím podporují rozvoj v mnoha oblastech. Jsme rádi, že dětem i rodičům se na našich kurzech líbí a hlásí se i na kurzy navazující.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Page 1 of 33