×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79
Tuesday, 14 March 2017 12:53

Práce se nebojíme

Written by

Práce se nebojíme
CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003865

 

Projekt reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003865 je spolufinancován  Evropským sociálním fondem EU v rámci operačního programu Zaměstnanost a také ze státních fondů prostřednictvím MPSV.

Projekt je zaměřen na zvyšování pracovních kompetencí obyvatel kadaňských sociálně vyloučených lokalit, především Prunéřova a Tušimic, a jejich podporu při vstupu na trh práce. Během 36 měsíců bude 110 osobám poskytováno individuální pracovní poradenství, 72 z toho projde motivačními kurzy a 60 kurzy zvyšování finanční a funkční gramotnosti. 50 osobám bude usnadněno rozhodování o pracovním uplatnění pracovní diagnostikou a 10 si před nástupem do zaměstnání pozici osahá v tréninku. Předpokládáme umístění 20 osob v legálním zaměstnání.

 

Harmonogram projektu:

Zahájení:  1.1.2017

Doba trvání: 36 měsíců - do 31.12.2019

Kontaktní osoba: Bc. Olga Šoltésová, koordinátorka projektu, tel:+420 734 454 480

Pracovní poradce: Zuzana Hamáková, tel.:+420 730 511 145

 

 

V následujících třech letech chceme osoby sociálně vyloučené zejména k práci motivovat, poskytnout jim prostor pro vzdělání a získání praxe (tréninku) a vhodného zaměstnání.

 

Cíle projektu:

Projektem chceme dosáhnout začlenění účastníků z řad sociálně vyloučených na trh práce. Do projektu chceme aktivně zapojit celkem 110 osob, přičemž z tohoto počtu chceme pomoci najít 20 osobám pracovní místo.

 

K tomuto cíli směřujeme těmito kroky:

a) motivace cíl.skupiny k hledání si práce (oslovení 150 osob v projektu)

b) vzdělání cíl.skupinyv dovednostech, které jim pomohou práci získat a udržet a zároveň se orientovat na trhu práce (účast 27 osob v motivačním kurzu a 60 v kurzu pro zvyšování finanční a funkční gramotnosti)

c) získání odborné praxe (tréninku) cíl. skupiny v rámci vzdělávání

d) jednání se zaměstnavateli - dojednávání tréninku a získávání informací o volných pracovních místech

 

Cílovou skupinou projektu jsou:

A)    Osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách v Kadani, Prunéřově a Tušimicích (všech věkových kategorií); včetně etnických menšin a osoby z jiného sociokulturního prostředí

 

 

Klíčové aktivity projektu:

1.Pracovní poradenství a Pracovní asistence  – práce přímo ve vyloučených lokalitách, u zaměstnavatelů a také v provozovně RADKA z.s.

-oslovení, motivace a spolupráce s vytipovanými a vybranými účastníky projektu

-aktivní komunikace se spolupracující organizacemi; zaměstnavateli při dojednávání tréninkových míst či zaměstnání

-poskytnutí podpory účastníkům na novém pracovním místě; získání zpětné vazby od účastníků i zaměstnavatelů

 

2.Skupinové vzdělávací aktivity a Zajištění tréninkových míst– možnost účastnit se skupinových aktivit zaměřených na motivaci či finanční a funkční gramotnost a dále pak absolvování tréninku na pracovním místě (pokud budou mít zaměstnavatelé i účastníci zájem)

-získání osvědčení

-oslovení konkrétních zaměstnavatelů s volnými pracovními místy a dojednání tréninkových míst

 

Smyslem a cílemcelého projektu je zapojit osoby ze sociálně vyloučených lokalit do aktivit, které jim dají možnost vzdělávat se, zjistit, jakým směrem se ve svém profesním životě ubírat a získat potřebnou praxi. Společnými silami s realizátory projektu snad dosáhneme jejich začlenění na trh práce.