×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Tuesday, 14 March 2017 13:04

Práce je cíl

Written by

Práce je cíl 
CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_042/0006165

 

Projekt reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_042/0006165 je spolufinancován  Evropským sociálním fondem EU v rámci operačního programu Zaměstnanost a také ze státních fondů prostřednictvím MPSV.

Projekt je zaměřen na zvyšování pracovních kompetencí obyvatel kláštereckých sociálně vyloučených lokalit, především ulice Mírová a okolí, a jejich podporu při vstupu na trh práce. Během 36 měsíců bude 90 osobám poskytováno individuální pracovní poradenství, 60 z toho projde motivačními kurzy a 50 kurzy zvyšování finanční a funkční gramotnosti. 5 osob si před nástupem do zaměstnání pozici osahá v tréninku. Předpokládáme umístění 15 osob v legálním zaměstnání.

 

Harmonogram projektu:

Zahájení:  1.4.2017

Doba trvání: 36 měsíců - do 31.3.2020

Kontaktní osoba: Bc. Olga Šoltésová, koordinátorka projektu, tel:+420 734 454 480

Pracovní poradce: Bc. Petra Trepešová, tel.: +420 778 083 012

 

V následujících třech letech chceme osoby sociálně vyloučené zejména k práci motivovat, poskytnout jim prostor pro vzdělání a získání praxe (tréninku) a vhodného zaměstnání.

 

Cíle projektu:

Projektem chceme dosáhnout začlenění účastníků z řad sociálně vyloučených na trh práce. Do projektu chceme aktivně zapojit celkem 90 osob, přičemž z tohoto počtu chceme pomoci najít 15 osobám pracovní místo.

 

K tomuto cíli směřujeme těmito kroky:

a) motivace cíl.skupiny k hledání si práce (oslovení 110 osob v projektu)

b) vzdělání cíl.skupinyv dovednostech, které jim pomohou práci získat a udržet a zároveň se orientovat na trhu práce (účast 60 osob v motivačním kurzu a 50 v kurzu pro zvyšování finanční a funkční gramotnosti)

c) získání odborné praxe (tréninku) cíl. skupiny v rámci vzdělávání

d) jednání se zaměstnavateli - dojednávání tréninku a získávání informací o volných pracovních místech

 

Cílovou skupinou projektu jsou:

A)    Osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách v Klášterci nad Ohří (všech věkových kategorií); včetně etnických menšin a osoby z jiného sociokulturního prostředí

 

 

Klíčové aktivity projektu:

1.Pracovní poradenství a Pracovní asistence  – práce přímo ve vyloučených lokalitách, u zaměstnavatelů a také v provozovně RADKA z.s.

-oslovení, motivace a spolupráce s vytipovanými a vybranými účastníky projektu

-aktivní komunikace se spolupracující organizacemi; zaměstnavateli při dojednávání tréninkových míst či zaměstnání

-poskytnutí podpory účastníkům na novém pracovním místě; získání zpětné vazby od účastníků i zaměstnavatelů

 

2.Skupinové vzdělávací aktivity a Zajištění tréninkových míst– možnost účastnit se skupinových aktivit zaměřených na motivaci či finanční a funkční gramotnost a dále pak absolvování tréninku na pracovním místě (pokud budou mít zaměstnavatelé i účastníci zájem)

-získání osvědčení

-oslovení konkrétních zaměstnavatelů s volnými pracovními místy a dojednání tréninkových míst

 

Smyslem a cílem celého projektu je zapojit osoby ze sociálně vyloučených lokalit do aktivit, které jim dají možnost vzdělávat se, zjistit, jakým směrem se ve svém profesním životě ubírat a získat potřebnou praxi. Společnými silami s realizátory projektu snad dosáhneme jejich začlenění na trh práce.

 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248