×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79
Monday, 18 February 2019 15:17

Sousedé plus Kadaň

Written by
Rate this item
(0 votes)

SOUSEDÉ plus je dobrovolnický projekt, který podporuje mezigenerační vzájemnou sousedskou výpomoc a sounáležitost.

Členové klubů a spolků SOUSEDÉ plus si navzájem pomáhají a podporují se. Každý něco umí a naopak každý někdy něco potřebuje – PŘIDEJTE SE K NÁM!

JAK TO FUNGUJE?

Minimálně 3 lidé založí spolek, klub, skupinu, která nemusí být čistě seniorská. Je možné i mezigenerační propojení. Každý člen za sebe nabídne činnosti, které umí, oblasti, kde může pomoci ostatním, a na druhou stranu pojmenuje věci, činnosti, které by sám potřeboval. Platidlem je „1 hodina“ – tyto hodiny se vyměňují uvnitř klubu (spolku) mezi členy, ale lze je věnovat i lidem mimo spolek, kteří pomoc potřebují. Mimo tuto výměnu se klub (spolek) pravidelně schází a podniká různé akce.

CHCI SE ZAPOJIT!

Zastřešující organizací pro projekt SOUSEDÉ plus pro Českou republiku je Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s., které metodicky podporuje založení a fungování klubu nebo spolku.V Ústeckém kraji jsme první takovou skupinou!

PŘIDEJTE SE K NÁM - Sousedé plus Kadaň!

Kontakt: Ing. Lenka Drábková, 775 705 844 nebo This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Read 1471 times Last modified on Friday, 01 March 2019 16:09

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.