×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
JUser: :_load: Unable to load user with ID: 134
JUser: :_load: Unable to load user with ID: 123
JUser: :_load: Unable to load user with ID: 124
Co jsme zažili

Díky projektu "Neboj se otevřít", finančně podpořenému Evrospkým sborem solidarity, opět nabízíme základním školám v Kadani a Klášterci nad Ohří prezentaci filmu Zuřivec.

Tuesday, 19 March 2019 07:37

Prázdniny plné prevence a první pomoci

V období jarních prázdnin jsme v rámci naší služby (sociálně aktivizačně služby pro rodiny s dětmi) realizovali „táborový týden“ pro děti z Hradce a Kadaně v provozovně Radka z.s.. Celý tábor se nesl v duchu první pomoci, kdy jsme se zábavnou formou snažili naučit děti základy první pomoci. Byl tedy zaměřen na prevenci a zvýšení znalostí a dovedností dětí.

Friday, 15 March 2019 09:08

Únorové aktivity v Prunéřově

V únoru jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u výroby zvířátek  z papírových talířů a v polovině měsíce u vaření grenadýru. Pro maminky byla připravena přednáška na téma pláč novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. Také jsme uspořádali na konci měsíce burzu oblečení.  

 

Wednesday, 06 March 2019 10:08

Únorová aktivita Šikulka v Kadani

Měsíc únor byl dalším, při kterém jsme se společně věnovali různorodým činnostem v klubíku na aktivitě Šikulka.

Tuesday, 05 March 2019 09:16

Podpůrné pedagogické vedení

Pedagogické podpůrné vedení je nová služba určená rodinám, kterým bylo svěřeno dítě či děti do pěstounské péče. Tato služba je poskytovaná na základě uzavřené smlouvy o výkonu podpůrné pedagogické činnosti s Městským úřadem v Kadani. Rodiny jsou doporučovány pracovníky odboru, kteří právě s pěstounskými rodinami pracují. 

Tuesday, 05 March 2019 09:11

Bertík Pomáhá i v roce 2019

Stále se na nás obrací rodiče dětí, které by potřebovaly pomoci se školní přípravou.  Jedná se hlavně o rodiny s dětmi ve věku od 6 do 12 let, které mají školní prospěch v předmětech hodnocený horší známkou než je 3 a nebo nenosí či často ztrácí školní pomůcky, neplní domácí úkoly či nemají možnost nebo se neumí  doma připravovat.

Tuesday, 12 February 2019 07:24

Lednové aktivity v Prunéřově

V novém roce 2019 jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u výroby záložek do knížky a v polovině měsíce u vaření zelňačky. Pro maminky byla připravena přednáša na téma umývání a koupání novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V rámci projektu „Síla kruhu“ se realizovaly tři aktivity. První aktivita byla Spolupráce s Odborem sociálních věcí Magistrátu v Ústí nad Labem. Uskutečnilo se celkem 5 setkání z plánovaných 6, kdy poslední bylo realizované 5.12.2018.

Thursday, 31 January 2019 07:00

Lednová aktivita Šikulka v Kadani

První měsíc v novém roce byl velmi mrazivý, a proto docházka v klubíku polevila, z důvodu nemocnosti některých dětí i rodičů. Začátkem měsíce jsme se však společně sešli v klubíku a věnovali jsme se běžným činnostem, jak jsme zvyklí.

Thursday, 10 January 2019 13:04

Beseda Rodiče, děti a internet podruhé

O zajímavém témetu, kterým bez pochyby děti a internet jsou, jsme si přišli povídat i s návštěvnicemi Mateřského centra RADKA.

Page 1 of 32