×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 77

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Saturday, 11 February 2012 23:23

Projekt SAS

Written by

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (SAS)

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi byly v roce 2017 financovány z dotace programu "Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji 2017" - a to ve velkém dotačním programu (www.kr-ustecky.cz). Dále nám v rámci dotace na činnost (služby SAS) poskytlo finanční podporu i Město Kadaň. Podpora je vztažena pouze na měsíce leden a únor 2017; jelikož od 1.3.2017 je financování 100% pokryto v rámci dotace ESF - a to pro Kadaň v rámci projektu "Spolu s rodinou aktivně" a pro Klášterec nad Ohří v projektu "Společně to zvládneme". S ohledme an finanocvání z ESF bude o dotaci z Ústeckého kraje žádáno až pro rok 2020.

Podstatou projektu je poskytování Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Služby jsou určeny zejména rodinám s dětmi, mládeži a mladým dospělým především z Kadaně, Klášterce nad Ohří a okolních obcí, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením. To znamená těm, kteří chtějí aktivně začít řešit své problémy, se kterými si doposud nevěděli rady.

Sociálně aktivizační služby jsou jednou ze dvou hlavních činností Sociálního centra RADKA (SCR).

Ambulatní služby probíhají  v provozovnách RADKA z. s.: ul. Kpt.Jaroše 630 a 612 v Kadani; Prunéřov 377 a Chomutovská 206 v Klášterci nad Ohří.

Dále jsou služby poskytovány v terénu (přirozené prostředí uživatelů služby).


Hlavní aktivity :

•    Program Šikulka - Předškolní příprava pro rodiny s předškolními dětmi
•    Program Všeználek - Školní příprava rodiny s dětmi pro školou povinné děti
•    Terénní sociální práce - poskytování sociálních služeb v přirozeném prostředí uživatelů
•    Poradenství a zprostředkování

Odkazy na nabídku služeb Sociálního centra RADKA.


Kontaktními osobami jsou:
Mgr.Hana Vodrážková - ředitelka organizace 
Bc.Olga Šoltésová – vedoucí Sociálního centra
Bc. Lucie Dvořáková, DiS. - vedoucí a metodik SAS

 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248