×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 77

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Wednesday, 23 March 2011 08:50

Silní rodiče - silné děti ®

Written by

Silní rodiče - Silné děti® (dále jen SR-SD®)

Kurz je určen pro rodiče stávající a budoucí, kteří mají zájem se ponořit do problematiky výchovy dětí a posilování rodičovských kompetencí a získat informace, které jim pomohou odpovědět na některé jejich otázky, které při výchově řeší.

Kurz SR-SD® chce ukázat cestu, jak spolu můžou rodiče s dětmi vycházet bez násilí, i když jsou s nervy již na konci a dítě stále provokuje.

Kurzem chceme podpořit rodiče, aby měli takovou rodinu, ve které všichni rádi žijí a i přesto, že v ní dojde ke sporům, tak se je nesnažit řešit ponížením druhého, ale na základě respektování mezí, které si společně vydiskutují.  

Kurz pro rodiče je určen pro matky a otce, kteří chtějí společně se svými dětmi prožívat více radosti a méně stresu! "Protože jak silný, statečný, vstřícný je rodič, tak silné je jeho dítě."

Metodika kurzu má dlouholetou tradici, pochází z Finska, realizuje se v Německu, Rakousku, Itálii. V ČR jej realizuje Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem., které je licenčním partnerem Deutscher Kinderschutzbund Bundesverband, e.V. (RADKA z.s. je smluvním partnerem DC).

Kurz je především zaměřen na výchovu bez násilí a je důležité říci, že není náhradou terapeutických kurzů, je podporou a pochopením pro rodičovskou roli. Jeho smyslem je také posilovat sebevědomí rodičů jako vychovatelů, může pomoci ulehčit komunikaci v rodině a především nabízí možnost výměny zkušeností s jinými rodiči, a to lehkou, zábavnou a důstojnou formou. Kurz je především kombinací zprostředkování teorie a vlastních zkušeností - vedoucí kurzu zprostředkují teorii účastníkům srozumitelnou formou a následně je teorie převedena do praktických příkladů a cvičení.

Vedoucí kurzu motivují rodiče k tomu, aby sami hledali vhodná řešení v daných modelových situacích - nejsou v kurzu od toho, aby poskytovali "jasné" návody a řešení. Je důležité rodičům osvětlit, že kdyby pro každý problém existovalo jen jedno jednoduché řešení - tak by si je každý rodič již dávno našel sám a nebylo by třeba žádného poradenství.

Více informací o kurzu a jeho nabídku z celé ČR naleznete zde.

Náležitosti kurzu:

-kurz je určen pro minimálně 8 a nanejvýš 12 účastníků / účastnic

-cílovou skupinou jsou v zásadě všichni rodiče (smíšená skupina), či lze sestavit pouze specifickou skupinu (např. zaměřenou na matky / otce samoživitele / prarodiče / pěstouny)

-důležitý je princip dobrovolnosti pro každého účastníka (platný pro vstup do programu, pro účast na jednotlivých diskuzích k daným tématům...) a respektu (účastníci respektují jeden druhého - jeho názory a zkušenosti; vedoucí kurzu respektují účastníky - jejich názory, zkušenosti a snahu přemýšlet o tématech a svém chování)

-časový rozsah kurzu je 18 - 24 hodin; zpravidla je rozdělen do jednotlivých setkání (8 až 12 setkání; vždy 1 setkání za týden; délka jednoho setkání je 1 až 2 hodiny dle náročnosti tématu) nebo může být realizován v celku v rámci víkendu

-každý účastník by měl splnitalespoň 80% účast na setkáních, aby mohl obdržetCertifikát o absolvování kurzu

-kurz vede dvojice proškolených vedoucích rodičovských kurzů SR-SD® (držitel platného certifikátu)

-vedoucí kurzu používají k vedení kurzu pouze schválenou Příručku kurzu; vjednotlivých tématech se zaměřujeme na věci dle očekávání účastníků (individuální přístup)

v rámci všech setkání se věnují následujícím tématům: potřeby a práva dětí i rodičů; hodnoty a cíle výchovy; sebepoznání a sebereflexe; pravidla a techniky komunikace; zpětná vazba; city a jejich vyjadřování; role rodiče jako vychovatele; schopnosti řešení problémů.

 

Pro blížší informace o cenách a aktuálních termínech konání kontaktujte certofikované lektory kurzu : Olga Šoltésová a Stanislava Hamáková; Lucie Bakalářová a Lucie Dvořáková.

Těšíme se na Vás na kurzu!

Nejbližší termín zahájení kurzu v Kadani je: 14.3.2018 v 10,30 hodin v provozovně Kpt.Jaroše 630 v Kadani a 12.9.2018 v provozovně Dlouhá 540 v Klášterci nad Ohří.

AktiviIy projektu jsou podpořené z dotačního programu Rodina MPSV.   

Již realizované kurzy:

Právě realizujeme: Kurz v Kláštreci nad Ohří 

Rok 2017: Kurz v Kadani

Rok 2016: Kurz v Kadani

Rok 2015: Kurz v Kadani

Rok 2014: Kurzy v Kadani, Kurz v Kadani

Rok 2013:  Kurz v Kadani,  Kurz v Kadani 2, Kurz v Chomutově, Kurz v Žatci

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248