×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 107
Thursday, 18 December 2014 00:00

Všeználek - aktivita zaměřená na školní přípravu

Written by

Máte dítě/děti ve věku od 6 do 15 let a Vaše rodina se nachází v dlouhodobě nepříznivé sociální situaci? Tato situace může ohrožovat vývoj Vašeho dítěte – to znamená, že má pomalejší tempo ve škole, hůře se přizpůsobuje pružnostem školní výuky. Nevíte, jak pomoci svému dítěti připravit se na vyučovací hodiny? Pak je pro Vás a Vaše dítě vhodná právě aktivita Všeználek.

Všeználek je všestranná příprava pro rodiče s dětmi ve věku 6 -15 let; pracovnice SAS jsou rodinám s dětmi nápomocny při řešení problémů spojených se školní přípravou dítěte: mohou rodiče navést ke správnému přístupu k dítěti, vysvětlit a ukázat jim, jak na děti při přípravě do školy dohlížet, jak se s nimi učit, pomáhat jim s domácími úkoly, jak vytvořit správné podmínky pro učení; jak správně a včasně komunikovat se školou při řešení různých problémů..…aktivita probíhá v terénu; prostory provozovny mohou sloužit pouze jako zázemí pro školní přípravu dětí (pokud potřebují využít např. výpočetní techniku k řešení domácí přípravy, kterou doma nedisponují).

Školní příprava je určena především rodičům s dětmi s pomalejším osobnostním tempem, hůře se přizpůsobujícím pružnostem školní výuky, nesamostatným, hůře přizpůsobivým, s horšími školními výsledky, majícím nedostatečné podmínky pro školní přípravu v domácím prostředí, nemajícím dostatečné pomůcky potřebné pro školní přípravu (např. PC s internetem) a jejichž rodiče s nimi nezvládají školní přípravu aj.

Nebojte se přijít, rádi Vám pomůžeme!