×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Wednesday, 21 November 2018 08:30

Canisterapie

Written by

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se různých druhů plemen, s průkazem původu, ale i bez něj.

Ve spolupráci s dobrovolnými canisterapeutickými týmy zajišťujeme služby canisterapie a felinoterapie v Nemocnici Kadaň s.r.o. (oddělení LDN) a v Domově pro seniory v Klášterci nad Ohří. Zároveň se věnujeme šíření informací do podvědomí široké veřejnosti - Co je canisterapie? Čemu slouží? Proč je možné i ve zdravotnickém zařízení potkat psa?

Finančně činnost canisterapeutů podporují:
2019 - Nadace ČEZ (1-3/2019), Nadační fond Tesco (4-9/2019)
2018 - Ministerstvo vnitra ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Nadace ČEZ
2017 - Ministerstvo vnitra ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR

Fotogalerie a videogalerie

Koordinátor programu: Ing. Lenka Drábková, DiS.

Další aktivity Dobrovolnického centra RADKA: propagace a rozvoj dobrovolnictví v regionu, nábor a výcvik nových dobrovolníků, vedení administrativy, supervize, sdílení zkušeností s dalšími dobrovolnickými centry a organizacemi.


 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248