×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 77

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/models/item.php on line 763
Tuesday, 11 November 2014 20:49

Mateřská škola - Island

Written by

Mateřská škola Sólborg - odkaz na stránky MŠ

Adresa: Reykjavik, Vesturhlíd 1

Škola byla otevřena v červenci 1994 a v roce 2011 prošla rekonstrukcí kvůli zvýšení kapacity. V současné době má zařízení 97 dětí v pěti třídách ve věku od 1 do 6 let.
Vedle běžných tříd jsou zde „odborné“ třídy, kam děti dochází vždy jednou týdně do každé – tvořivá třída, tělocvična, jazyková, stavebnice,  atd…

Jedinečnost školy spočívá v kolektivní výchově a vzdělávání dětí se zdravotním postižením a bez postižení – filozofie INKLUZE. Škola se zavazuje uznávat a respektovat rozmanitost dětí a práce s ohledem na jejich různé potřeby.
Největší podíl dětí se speciálními vzdělávacími potřebami jsou děti sluchově postižené. Jejich cílem je používat dva jazyky islandský a islandský znakový jazyk. Kromě toho všechny děti v Solborgu mají příležitost k podpoře jazyka a kultury neslyšících. 

Solborg je specializovaná školka a poskytuje konzultace také ostatním MŠ pro výuku a učení v prostředí neslyšících dětí.

Školka je otevřena od 7:30 – 17:00 hodin.
Zaměstnanci jsou z řad sluchově postižených i bez postižení, ale všichni musí ovládat zankovou řeč. Všechny děti se učí znakovou řeč, jednotlivé znaky provázejí také pravidla a hesla zdobící stěny.
Z důvodu zařazení sluchově postižených dětí mají v zařízení určitá opatření – např. pro klidné tiché prostředí jsou stoly opatřeny pogumovanou vrstvou, stejně tak nohy židliček, které jsou navlečeny na tenisáky.   

Školkou nás provedla paní ředitelka – Gudrún Jöna Thorarensen.
Zajímavosti: všechny informace pro rodiče jsou uvedeny v jazycích, které jsou zastoupeny v zařízení.

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/radka.kadan.cz/www/old/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248