×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 77
Tuesday, 07 June 2016 00:00

Aktuální informace o průběhu projektu Pestrý svět

Written by

ČERVENEC - SRPEN 2018

O prázdninách proběhlo 8 příměstských tematických táborů, každého se zúčastnilo nejméně dvacet dětí. Velmi zajímavý byl hned ten první v termínu od 9. do 13. července s názvem Poznáváme přírodu. Děti se potkaly s canisterapeutickými pejsky, přišel k nám na návštěvu včelař a soutěžili jsme v poznávání stromů, keřů a rostlin.

Sportovní tábor od 6. do 10. srpna měl u dětí velký ohlas, je vidět, že sport a soutěžení k prázdninám prostě patří.

Na anglickém táboře od 13. do 17. srpna se k nám připojilo pět mladých dobrovolníků, se kterými jsme se museli domlouvat anglicky. Dobrovolníci nás seznámili se zeměmi, ze kterých pocházejí (Španělskou, Tajwan, Portugalsko, Itálie, Mexiko).

Posledním prázdninovým táborem byly Digiděti do 27. do 31. srpna, kdy se děti učily fotografovat a natáčet s mobilem, ale hlavně pak obrázky dál upravovat v počítači a případně publikovat na internetu. 

Sportovní tábor od 6. do 10. srpna měl u dětí velký ohlas, je vidět, že sport a soutěžení k prázdninám prostě patří.

Další tábory měly témata jako Pohádka, Duhovky, Logohrátky nebo Cesta z města. 

 

 


ČERVEN 2018

I když jsou letní prázdniny již za dveřmi, školní klub bude fungovat až do konce června. Čeká nás adrenalinový paintball a také k nám přijede sférické kino s filmem Tajemství přitažlivosti - ve stopách Alberta Einsteina. Stále pokračují oblíbené pátky s vařením - co takhle se naučit jak připravovat šopský salát či slaný štrůdl? Venku už je opravdu krásně, sluníčko svítí o stošest, a proto také maximálně využíváme našeho hřiště s houpačkami a novou trampolínou.


KVĚTEN 2018

Do prázdnin nám zbývají poslední dva měsíce, ale my nepolevujeme. Stále vařímevyrábíme, šijeme a bavíme se při různých činnostech. Teplé slunné dny trávíme většinou na naší zahradě při sportovních aktivitách. 


DUBEN 2018

Duben, ještě tam budem?! Již se neschováváme v teploučku školního klubu. Aktivity jsme přenesli i ven a užíváme si prvních příjemných slunečních dní. Na našem hřišti trávíme některá odpoledne a hojně využíváme naši novou trampolínu. Mimo pravidelného vaření, tvoření a recyklohraní jsme měli dvě návštěvy. Mohli jsme si vyzkoušet jak těžké je řemeslo sklářské a při promítání sférického kina jsme měli jedinečnou možnost prozkoumat tajuplná zákoutí lidského těla.


BŘEZEN 2018

Březen, za kamna vlezem?! Ano! V pohodlí a v teploučku jsme prožili další měsíc, který stál za to! Hned na začátku měsíce nás čekalo zpestření pravidelného pátečního vaření, a to výrobou tradičního polského jídla, se kterým dětem pomohla naše zahraniční dobrovolnice Monika. I o jarních prázdninách jsme využili služeb Radky v příměstských táborech Digiděti a Vodní hrátky. Pro velký úspěch nás znovu navštívili canisterapeutičtí pejsci a samozřejmě jsme každý týden tvořili. ÚNOR 2018

I když je únor nejkratším měsícem v roce, pro nás byl plný zajímavých věcí a zábavy! Hned první lednový týden proběhla v rámci aktivit Školního klubu canisterapie aneb léčebný kontakt se psy. Poslední únorový den nás pak navštívila rodina z biostatku, která naučila děti pracovat s vlnou.
Nechybělo zamozřejmě pondělní recyklohraní a práce s přírodou či životním prostředím, čtvrteční šití nebo páteční vaření a pečení. A jasně že jsme si i něco vyrobili!


LEDEN 2018

Ani první mesíc letošního roku jsme nezaháleli a do aktivit Školního klubu jsme se vrhli, jak jinak, než s nadšením! Novinkou se pro nás stalo pravidelné pondělní recyklohraní - děti se tak zapojily a dále budou zapojovat do soutěží na toto téma, kde mohou získat zajímavé ceny. Vlastními silami si dokonce navrhly krmítko pro ptáčky, které si i vlastnoručně vyrobily. Na oblibě neztratilo ani čtvrteční šití, kde děti tvořily dekorace či šperky a samozřejmě nesmělo chybět ani páteční vaření/pečení sladkých i slaných dobrot.


PROSINEC 2017              

Zima k nám dorazila v celé své kráse a my si užili Vánoce! Proto prosinec ve Školním klubu patřil právě těmto svátkům. Vyráběli jsme snad vše, co s tímto kouzelným obdobím souvisí! S dětmi jsme si v klubu ozdobili stromeček, vlastnoručně si zhotovili ozdobu na dveře, vánoční přáníčka nebo roztomilé dekorace. Vánoční dárky jsme připravili netradiční, jako jsou např. lapače snů nebo originální fotorámečky. Nechybělo samozřejmě ani vaření/pečení svátečních dobrot, jako jsou perníčky nebo jednohubky.


LISTOPAD 2017

Už v tento podzimní měsíc jsme se připravovali na blížící se zimu a s ní spojené svátky. Vyráběli jsme zimní dekorace a ozdoby nebo dokonce malé dárečky. V našem programu samozřejmě nesmělo chybět ani vaření či šití. Tyto dvě aktivity jsou pro Školní klub novinkou, ale u dětí si našly své místo.


ŘÍJEN 2017

Podzim jsme přivítali s otevřenou náručí a společně jsme si vyrobili dekorace s podzimní a halloweenskou tématikou, každý pátek jsme si jako tradičně uvařili nebo upekli několik dobrot. Netradičním zážitkem pro nás byla muzikoterapie, kterou jsme si náramně užili. Nově jsme pro děti připravili i šití, kde si budou moci každý týden výrobit něco zajímavého.
Program pro Vaše děti byl připraven i na podzimní prázdniny (26. 10. 2017 - 27. 10. 2017). Rozhodně jsme se nenudili!
V rámci dušiček a halloweenských oslav nechyběla ani oblíbená stezka odvahy Katovou uličkou.


ZÁŘÍ 2017

Úspěšně jsme zahájili školní rok nejen ve škole, ale i ve Školním klubu. Zájmové aktivity, výtvarné a pracovní činnosti i doprovody pro Vaše děti samozřejmě nabízíme i nadále.


ČERVENEC A SRPEN 2017

V průběhu letních prázdnin probíhaly příměstské tábory zaměřené na různá témata. Každý týden příměstských táborů jsme si s dětmi náramně užili a nemůžeme se dočkat dalších prázdnin!


JARO 2017

Na jaře jsme si užili hodně zajímavých aktivit - např. soutěž Švihák školního klubupalačinkování, pečení pizzašneků či velikonoční pečení, vyzkoušeli jsme i další tradice, oslavili jsme Den Země i Den matek, ale také jsme například o prázdninách byli na výletě v ZOO. Další ze zajímavých aktivit bylo sférické kinoUčíme se jíst zdravě, a to nejen teoreticky, ale i prakticky. Konec měsíce května jsme věnovali kreativitě, velmi nás bavila výroba šperků z brček.
V červnu jsme nejen oslavili Mezinárodní den dětí, ale také jsme si povídali o tom, jak na zdravé zoubky.


ÚNOR 2017

3.2. výlet do planetária Most
6.2. oslava pololetního vysvědčení
17.2. karnevalové malování na obličej
23.2. plavání
27.2.- 3.3. příměstský tábor DIGI děti (nejen) pro klienty školního klubu (sleva 20%).


LEDEN 2017

6.1. táborový den + ukázka z našeho programu.
27. a 28. 10. 2016 - celodenní výlety v době školních prázdnin - Techmánie Plzeň a Zoo Děčín.
Zahájení školního klubu 2  náborový leták.
Září - prosinec 2016 - denní provoz školního klubu - ve školním klubu se rozhodně nenudíme.


Červenec - srpen 2016 - příměstské tábory (nejen) pro klienty školního klubu (sleva 20%).


Červen 2016 - příprava prostor a zahájení provozu školního klubu.


Leták Školního klubu

Nabídka zájmových kroužků - sleva 20% na kroužky pro děti ze školního klubu - viz ceník.

Podpis dohod - individuálně dle domluvy - na kontaktech školního klubu.