„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu

  Koordinace dobrovolnické pomoci v DpS Podbořany

  S Krajským koordinačním centrem dobrovolnické pomoci v Ústeckém kraji jsme se dne 20.10.2020 domluvili na převzetí koordinace dobrovolníků pro Domov seniorů v Podbořanech. V domově nebyla jednoduchá situace. Několik zaměstnanců bylo pozitivních na Covid-19 a nemohli tedy poskytovat péči klientům v domově. Bylo třeba, v co nejkratší době, zajistit dobrovolníky na přímou péči. Protože byla situace vážná, velmi rychle zareagovala Armáda ČR, která pomohla s přímou péčí v zařízení. Nebylo tedy již třeba, abychom sháněli dobrovolnickou pomoc pro péči o seniory.

  Naše dobrovolnice Eliška docházela do domova, kde si povídala se seniory a zpestřovala jim tak dlouhé chvíle. Abychom zpříjemnili klientům Domova čas bez návštěv rodinných příslušníků, zkusili jsme se zaměřit na bezkontaktní dobrovolnickou pomoc. Podařilo se nám domluvit na spolupráci s MŠ U Krtečka v Radonicích, kde děti namalovaly spoustu krásných obrázků a paní učitelky napsaly povzbudivý dopis. Vše jsme si od školky převzali.  Zalaminovali jsme obrázky, dopis i pár fotografií, na kterých dětí vytváří obrázky. Laminaci jsme zvolili, aby se mohla dodržovat hygienická opatření a byly obrázky omývatelné. Následně jsme ze zalaminovaných obrázků vytvořili knihu, která byla předána do domova.

  Také několik žáků z 6. třídy ZŠ v Radonicích se v době distanční výuky domluvilo na vytvoření krátkého videa pro osamělé seniory. S žáky, kteří měli zájem, jsme se spojili v online hovoru a vymysleli jsme, jak by video mohlo vypadat. Ve videu žáci zpívali, hráli na hudební nástroj nebo tancovali. Vytvořené video jsme poslali do Domova emailem. Na začátku prosince jsme obdrželi balíček s drobnými dárečky pro děti z MŠ a žáky 6.třídy ZŠ v Radonicích, které vytvořili klienti podbořanského domova. Bylo pro nás milou povinností tyto dárky předat. Než došlo k předání dárečků, informovali jsme zástupce základní školy (ředitele školy, zástupkyni ředitele a třídního učitele 6. třídy) o krásném počinu jejich žáků, jelikož doposud nic nevěděli. Vytvoření videa byla iniciativ samotných dětí, které v medailonku zmiňují, že jsou z 6. třídy ZŠ v Radonicích a protože jsme o tomto gestu chtěli napsat článek, domluvili jsme se, že informujeme zástupce školy, aby věděli, jak skvělé žáky mají.

  Od pana třídního učitele nám přišla hezká reakce na email, a proto si ho dovolíme citovat „Já žasnu a zírám. Je vidět, že jsem své žáky ještě nepoznal a nevím co v nich je dobrého. Trápím je při matice, vyčítám, co neumí, že nechápou a oni při tom chápou některé věci lépe jak spousta dospělých. V této hrozné době cítí, že jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoc a povzbuzení. Za to si zaslouží pochvalu a velké poděkování. „

  Ani nyní naše spolupráce s Domovem pro seniory nekončí, nyní jsme se domluvily na spolupráci při výzvě, kdy každý z nás může být Ježíškem a obdarovat drobným dárkem klienty domova. Vytvořili jsme sběrné místo pro dárečky u nás v Dobrovolnickém centru v Radka z.s. a také jsme se domluvili s MŠ U Krtečka v Radonicích, kam také rodiče dětí mohou přinést drobný dárek v podobě např.: šampónu, sprchového gelu, tělového mléka, sušeného ovoce, čokolády, aj. Všechny donesené dárečky budou převezeny 21.12.2020 do DpS v Podbořanech.

  Pravé menu