„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu

  GREEN FEST • Otevři oči, otevřou se ti obzory

  | 6. června 2021 |

  Máme za sebou krásnou vydařenou neděli v podobě ekologicky zaměřeného festivalu GREEN FEST. Ten byl pátou akcí z projektu Otevři oči, otevřou se ti obzory. Festival byl příjemným dozvukem Evropského týdne mládeže, který se jako jednomu z hlavních témat v letošním roce věnoval právě ekologii. Celým dnem nás také provázela kampaň Evropský dobrovolník a informační plakátky vítaly návštěvníky už u vstupu.

  Největší oblibě se jednoznačně těšily swapovací koutky, a to zejména ten s oblečením, upozorňující na problematiku fast-fashion. Kdo nepřinesl svůj vlastní kousek k výměně, mohl přispět libovolnou částkou do kasičky na podporu organizace RADKA z. s. Lněné tašky, které jste si mohli sami pomalovat a říct tak sbohem igelitkám měli také obrovský úspěch, stejně jako kreativní workshop s výrobou zdobených květináčů, abyste měli v čem odnést svou swaplou pokojovku. Vášnivé čtenáře jsme potěšili antikvariátem, který vdechl nový život opotřebeným knihám. Stánek Dobroklubu, který vždy hraje všemi barvami vás lákal už z dálky. Zakoupením ručně vyráběných dárečků jste podpořili nejen činnost místních dobrovolníků, ale také samotnou myšlenku inkluzivního dobrovolnictví. Spolu se zahraničními dobrovolníky (Německo a Turecko) jsme připravili také malý vhled do světových faktů o udržitelném rozvoji, a to v podobě dvojjazyčných info bannerů. Ty vám přiblížily problematiku plýtvání vody, odlesňování či nadměrného množství plastů a zároveň poskytly tipy na to, jak být vůči planetě zodpovědnější. Věděli jste například, že v Turecku vůbec není běžné třídit odpad?

  Děkujeme všem návštěvníkům, že nás přišli podpořit. Děkujeme všem dobrovolníkům (českým i zahraničním), že si to s námi užili. Děkujeme týmu RADKA – Rodiče a děti Kadaně a RADKA – Dobrovolnické centrum, že nám se vším pomohli a děkujeme MOMOM za skvělé občerstvení. Díky vám všem putuje 1622 Kč (plus to, co jste házeli rovnou do kasičky) na veřejnou sbírku organizace RADKA z. s. a 1010 Kč na podporu Dobroklubu.

  A jak to všechno vypadalo, si můžete prohlédnout v galerii.

  Přinášíme ti rok plný super akcí, do kterých se můžeš zapojit i ty. Přispěješ tím dobré věci, staneš se součástí super komunity a otevřeš si obzory! PILOTní video můžeš zkouknout tady a plánované akce najdeš v sekci Připravujeme.

  Projekt je určený mládeži ve věku 13 – 30 let a jeho cílem je zvýšení informovanosti o možnostech pro mladé a o aktuálních tématech, to vše v souladu se strategií EU pro mládež a #youthgoals. Aktivity jsou financovány Evropským sborem solidarity.

        

  Pravé menu