V horkém červnovém týdnu jsme se opět sešli s partnery (viz video), tentokráte v druhém největším polském městě, památce Unesco. Program byl zaměřený především na Evropskou dobrovolnou službu (EVS), s kterou má polská TRATWA letité zkušenosti a měli jsme příležitost mluvit i se zdejšími dobrovolníky a získat cenné postřehy

Ve dnech 26. – 31. května jsme se zúčastnili mezinárodního kurzu s názvem  “Volunteer Management and Recognition” , který pořádal náš partner bulharská organizace Big Brothers Big Sisters.

Minulý týden se zúčastnila další z našich kolegyň školení ohledně výměny a práce s mládeží v rámci programu ERASMUS+. Appetiser byl zaměřen na praktická cvičení při práci s mladými i na teorii potřebnou pro podání samotného projektu.

Jedna z našich kolegyň se zúčastnila anglického kurzu v Popradu na Slovensku, v době 12.-16.5.2017. Zde jsou její postřehy:
„Kurz byl velmi inspirativní, zábavný a naučný, plný zajímavých aktivit s velmi pestrým programem.

V termínu od 18. do 23. dubnu 2017 proběhlo 2. partnerské setkání v rámci projektu "People to people" a tentokrát nás hostil bulharský partner Big Brothers Big Sisters of Bulgaria Association.

Na konci měsíce března od 24. 3. do 31. 3. 2017 se zúčastnily tři z našich pracovnic školení v Polsku na téma pracovní poradenství mládeže v rámci projektu Kite Builders.

V období 9/2016 - 8/2019 realizujeme projekt "People to people" podpořený v rámci programu Erasmus+. Součástí tohoto projektu jsou partnerská setkání v České republice, Polsku a Bulharsku.

Ve druhém říjnovém týdnu se jedna z našich kolegyň zúčastnila semináře o worcampech (krátkodobých pracovních pobytech v zahraničí) ve Francii. Účast byla pestrá, byli zde zástupci (z Belgie, Řecka, Estonska, Velké Británie, Hong Kongu, Turecka, České republiky a samozřejmě hostitelské země Francie.

ŠKOLENÍ V LOTYŠSKU

10. 11. 2016 7:56

17. - 22. 10. 2016 se účastnila jedna z našich pracovnic tréninkového kurzu Project Factory v Siguldě, Lotyšsku - na téma NEET mládeže (bez vzdělání, zaměstnání, praxe), tedy jak zmírnit ohrožení těchto mladých lidí.
Semináře se účastnilo přes 30 osob z více než desítky evropských zemí, napříč

Táborový workcamp

6. 9. 2016 22:57

V neděli 7. srpna přijeli do Kadaně 3 mladé ženy z Polska, Ruska a Nizozemí a 2 mladí muži ze Španělska a Japonska, aby se jako zahraniční dobrovolníci podíleli na organizaci dvou po sobě jdoucích táborů pro děti. Fungovali částečně jako táboroví vedoucí, takže každý dětský účastník se denně musel snažit domluvit v anglickém jazyce.
Hlavním cílem byla především tedy konverzace angličtiny

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»
Strana 1 z 2
 

GIVT

 

Rada dobrovolnických center

 

Školní klub


 

Prázdninové léto


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Program DofE

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Návštěvnost 2017

březen - 1385 osob
duben - 1410 osob
květen - 1283 osob