Období dušiček a pro někoho halloveenského veselení je hlavně období vzpomínek na naše zesnulé, ale také plné svíček, lampiónu, lampiček či převleků.
Další z nápadů sdílený na sociálních sítích byla výroba lampičky či vyřezávání dýně.
Děkujeme všem, kdo si vyrobil i všem kdo s námi nasdílel svůj výrobek.
Dušičky: Památka zesnulých či lidově Dušičky připadá na 2. listopadu. V římskokatolické církvi je dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za zemřelé. Oslava Dušiček se odvíjí od svátku Všech svatých. Svátek Všech svatých se slaví v dnech, kdy Keltové oslavovali konec roku, svátek Samhain, v noci z 31. října na 1. listopadu. V anglosaských zemích je oslava památky zesnulých spojena s Halloweenem.
Halooween: První zmínky o oslavách dne zemřelých sahají až do 18. století, přesněji do roku 1745. Název pochází ze staroangličtiny ze slov All Hallow’s Eve, které se lidem podařilo tak zkomolit, že ve finále vzniklo slovo Halloween. Svátek je to původem keltský a jeho tradicí bylo chodit od domu k domu napříč celou vesnicí v převlečení za duchy, kteří měli symbolizovat duše zesnulých a vykoledovat si trochu jídla. Do Nového světa se pak dostal díky masové migraci Irů a Skotů v 19. století.
Výzva III. na facebooku ZDE