Práce se nebojíme
CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003865
Projekt reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003865 je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU v rámci operačního programu Zaměstnanost a také ze státních fondů prostřednictvím MPSV.
Projekt je zaměřen na zvyšování pracovních kompetencí obyvatel kadaňských sociálně vyloučených lokalit, především Prunéřova a Tušimic, a jejich podporu při vstupu na trh práce. Během 36 měsíců bude 110 osobám poskytováno individuální pracovní poradenství, 72 z toho projde motivačními kurzy a 60 kurzy zvyšování finanční a funkční gramotnosti. 50 osobám bude usnadněno rozhodování o pracovním uplatnění pracovní diagnostikou a 10 si před nástupem do zaměstnání pozici osahá v tréninku. Předpokládáme umístění 20 osob v legálním zaměstnání.
Harmonogram projektu:
Zahájení: 1.1.2017
Doba trvání: 36 měsíců – do 31.12.2019
Kontaktní osoba: Bc. Olga Šoltésová, koordinátorka projektu, tel:+420 734 454 480
Pracovní poradce: Kateřina Fišerová, DiS., tel.:+420 730 511 145
V následujících třech letech chceme osoby sociálně vyloučené zejména k práci motivovat, poskytnout jim prostor pro vzdělání a získání praxe (tréninku) a vhodného zaměstnání.
Cíle projektu:
Projektem chceme dosáhnout začlenění účastníků z řad sociálně vyloučených na trh práce. Do projektu chceme aktivně zapojit celkem 110 osob, přičemž z tohoto počtu chceme pomoci najít 20 osobám pracovní místo.
K tomuto cíli směřujeme těmito kroky:
a) motivace cíl.skupiny k hledání si práce (oslovení 150 osob v projektu)
b) vzdělání cíl.skupinyv dovednostech, které jim pomohou práci získat a udržet a zároveň se orientovat na trhu práce (účast 27 osob v motivačním kurzu a 60 v kurzu pro zvyšování finanční a funkční gramotnosti)
c) získání odborné praxe (tréninku) cíl. skupiny v rámci vzdělávání
d) jednání se zaměstnavateli – dojednávání tréninku a získávání informací o volných pracovních místech
Cílovou skupinou projektu jsou:
A) Osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách v Kadani, Prunéřově a Tušimicích (všech věkových kategorií); včetně etnických menšin a osoby z jiného sociokulturního prostředí
Klíčové aktivity projektu:
1.Pracovní poradenství a Pracovní asistence – práce přímo ve vyloučených lokalitách, u zaměstnavatelů a také v provozovně RADKA z.s. v ulici Kpt. Jaroše 630 v KadanZ-oslovení, motivace a spolupráce s vytipovanými a vybranými účastníky projektu
-aktivní komunikace se spolupracující organizacemi; zaměstnavateli při dojednávání tréninkových míst či zaměstnání
-poskytnutí podpory účastníkům na novém pracovním místě; získání zpětné vazby od účastníků i zaměstnavatelů
2.Skupinové vzdělávací aktivity a Zajištění tréninkových míst– možnost účastnit se skupinových aktivit zaměřených na motivaci či finanční a funkční gramotnost a dále pak absolvování tréninku na pracovním místě (pokud budou mít zaměstnavatelé i účastníci zájem)
-získání osvědčení
-oslovení konkrétních zaměstnavatelů s volnými pracovními místy a dojednání tréninkových míst
Smyslem a cílem celého projektu je zapojit osoby ze sociálně vyloučených lokalit do aktivit, které jim dají možnost vzdělávat se, zjistit, jakým směrem se ve svém profesním životě ubírat a získat potřebnou praxi. Společnými silami s realizátory projektu snad dosáhneme jejich začlenění na trh práce.