„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu
  září 2023

  Hned na začátku měsíce vítáme v organizaci dvě dlouhodobé dobrovolnice Evropského sboru solidarity. Elena ze Španělska a Vilija z Litvy s námi stráví následující rok.


  srpen 2023

  Poprvé jsme byli hostující organizací v aktivitě týmové dobrovolnictví Evropského sboru solidarity. Skupinu mladých z Čech doplnili mládežníci z Ukrajiny a společně se věnovali aktivitám lokálního dobrovolnictví.


  červenec 2023

  Přivítali jsme ve svém týmu krátkodobé dobrovolnice programu Evropský sbor solidarity. Po následující dva měsíce se u nás můžete potkat s Emmu a Sarou ze Španělska, Hanniou z Polska a Rashini z Portugalska (původem ze Srí Lanky).


  duben 2023

  S posledním březnovým dnem jsme se po roce rozloučili s dlouhodobými dobrovolnicemi Alexandrou a Hannou. Nyní se aktivně připravujeme na letní hostování 4 krátkodobých dobrovolníků.


  březen 2023

  Přijali jsme posilu do týmu. Zahraniční spolupráci obohatila kolegyně Jitka, která si postupně převezme agendu zahraničních dobrovolníků a některých partnerských projektů.


  prosinec 2022

  Naše dlouhodobé dobrovolnice s námi vstupují do nového roku. Čekají je závěrečné 3 měsíce jejich roční dobrovolné aktivity v rámci Evropského sboru solidarity.


  září 2022

  S novým školním rokem opět zavítáme se zahraničními dobrovolnicemi na základní a střední školy v kraji. Navštěvujeme výuku cizích jazyků, ale také například zeměpis či ZSV, kde vyprávíme o dobrovolnictví.


  červenec 2022

  Poprvé hostíme dobrovolnici na krátkodobý dvouměsíční pobyt v rámci Evropského sboru solidarity. Marina k nám přijela z malé Španělské vesničky a celé léto bude vypomáhat na příměstských táborech.


  březen 2022

  Do týmu jsme přivítali dvě dlouhodobé dobrovolnice. Hanna k nám přijela z Ukrajiny a bude po dobu jednoho roku působit v Mateřském centru. Alexandra z Francie se na vás těší v Youth center, kde se bude věnovat práci s mládeží.


  leden 2022

  Španělská dobrovolnice Paula ukončila svou aktivitu v Mateřském centru a vrátila se do rodné Barcelony. Zanedlouho ji čeká stáž ve Francii, kde se bude dále věnovat tématu svého studia – logopedii.


  říjen 2021

  Náš dlouhodobý dobrovolník Burak se po roce působení v Mateřské škole Začít spolu vrátil domů do Turecka.


  září 2021

  Přivítali jsme novou dobrovolnici Paulu ze Španělska. Po dobu následujících několika měsíců bude působit v aktivitách Mateřského centra. Paula je dobrovolnicí Evropského sboru solidarity.

  Byla nám schválen projekt na hostování krátkodobých a dlouhodobých dobrovolníků a dobrovolnických týmů (mladí s omezenými příležitostmi) pro následující dva roky. Těšíme se na nové výzvy!


  srpen 2021

  Byla nám udělena nová akreditace Evropského sboru solidarity na odbobí 2021 – 2027. Nově můžeme hostit dobrovolníky také krátkodobě a k individuálnímu dobrovolnictví jsme přidali aktivity pro dobrovolnické týmy. Působíme také jako organizace podpůrná, tudíž můžeme české dobrovolníky vysílat do zahraničí.

  Rozloučili jsme se s Německou dobrovolnicí Eileen, která se po prázdninách chystá v Kolíně nad Rýnem nastoupit na univerzitu.


  duben 2021

  Naše německá dobrovolnice Eileen konečně dorazila do Kadaně! Prozatím v organizaci pomáhá tam, kde je nejvíce potřeba. Vymýšlí pro vás online aktivity a výzvy a připravuje projekty pro mládež i dospělé. Po rozvolnění se s Eileen potkáte převážně v Mateřském centru.


  březen 2021

  Od 1. března u nás působí nová dobrovolnice Eileen z Německa, a to pod programem Silní sousedé 2.0, na kterém spolupracujeme s Dobrovolnickým centrem z. s. v Ústí nad Labem. Vzhledem ke složitosti situace započala Eileen dobrovolnickou činnost na home office, a tak se s ní prozatím můžete setkat pouze online, například v kurzech němčiny.

  Zapojili jsme se do projektové iniciativy francouzské organizace Service Civique Européen a spolu s dalšími partnery napříč Evropou usilujeme o propojení národního a mezinárodního dobrovolnictví a jeho lepší ukotvení v české legislativě.


  únor 2021

  Rozjíždíme fundraisingovou kampaň na záchranu mezinárodního letního workcampu! Více informací naleznete zde.


  leden 2021

  Na přelomu ledna a února nás čeká série síťovacích setkání s partnerskou sítí DYPALL. Webináře “TO THE POINT – a series of online moments on youth participation” nám poskytnou možnost sdílet zkušenosti v oblasti účasti mládeže na rozhodovacích procesech, a to nejen s evropskými partnery, ale také s pozvanými odborníky.


  listopad 2020

  V rámci Evropského sboru solidarity od 3. listopadu 2020 hostíme dobrovolníka z Turecka a brzy se těšíme na příjezd dalších dvou dobrovolnic. Více se o průběhu projektu dozvíte zde. Pokud byste naše dobrovolníky uvítali např. na školních besedách či komunitníh interkulturních akcích, napište nám!

  Pravé menu