„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu

  ČERVEN 2019

  Školní rok se pomalu chýlí ke svému konci, s dětmi, které náš školní klub stále navštěvují trávíme většinu času venku na procházkách nebo na hřišti, aby jsme si to krásné počasí pořádně užili a pokud nám počasí zrovna nepřeje využíváme hernu.
  V pátek 7.6. 2019 jsme se s dětmi byli podívat na Studenstské náměstí, kde jsme společně oslavili 15 let existence našeho spolku RADKA.


  KVĚTEN 2019

  První květnovou neděli jsme si společně užili v zahradách Františkánského kláštera. Pro děti i dospělé byly připraveny tvořivé dílničky, drobné soutěže a oheň na opékání buřtů.
  29. května jsme společně s našim kamarádem Maxipsem Fíkem oslavili Den dětí. Tvoříme, hrajeme si a vzhledem k stále lepšímu počasí chodíme i na hřiště, které máme k dispozici v prostorách naší zahrady.


  DUBEN 2019

  Na prázdninový velikonoční čtvrtek 18. dubna 2019 jsme se vydali na výlet za zvířaty do ZOO parku v Chomutově.
  Dále čas strávený v klubu zaplňujeme hraním her jako například Cink, kreslení na čas nebo také tvoříme křížovky, které pak společně vyplňujeme.


  BŘEZEN 2019

  Během jarních prázdnin proběhl příměstský tábor  – Digiděti. Kde se děti naučily například jak z obrázku vytvořených v programu malování vytvořit gify a spoustu dalšího. Byl prostor i na tvoření a vždy před obědem jsme vyrazili na krátkou procházku, abychom celý den neseděli jen u počítačů.
  Jeden z táborových dnů za námi přijel pan Ondřej Merta s roboty, které si děti pomocí jednoduchého počítačového programu mohly zkusit naprogramovat.


  ÚNOR 2019

  Jako každý rok jsme pořádali karneval, který byl tentokrát duhový. Pro děti připraveno spoustu soutěží, diskotéka a několik vystoupení. Všechny děti z karnevalu odcházely unavené, ale spokojené s balónkem a několika odměnami.


  LEDEN 2019

  Proběhl dvoudenní příměstský tábor, během kterého jsme tvořili, hráli hry, ale také chodili na procházky například k řece, kde jsme nakrmili kachny a labutě nebo na komunitní zahradu.
  V klubu nás navštívil pan Jareš společně se svým kolegou a jejich papoušky a dalšími zvířaty z dalekých exotických zemí.
  Dětem se program, který pro ně byl připraven, moc líbil, zejména, protože do něj byly aktivně zapojeny a mohly tak například papoušky nakrmit jejich oblíbenou dobrotou, burákovým máslem.


  PROSINEC 2018

  Zapojili jsme se do sbírky Krabice od bot. Celkem se nasbíralo 48 krabic od bot, ve kterých jsou vánoční překvapení pro děti ve věku 0-17 let.
  Přišel nás navštívit i Mikuláš společně s čertem a andělem. Jsme rádi, že se děti z našeho klubu této trojice bát nemusí.


  LISTOPAD 2018

  4. listopadu 2018 se jako každý rok konala stezka odvahy katovou uličkou. I v letošním roce nás navštívilo mnoho strašidel včetně zazděné jeptišky či kata.
  pátek 9.11.2018 nás navštívili žáci 1. – 3. tříd a společně jsme tvořili vánoční výzdobu v podobě andělíčku, kteří poputují na některá z lůžkových oddělení v nemocnici Kadaň za pacienty, kteří nemohou na Vánoce být doma s rodinou a blízkými.


  ŘÍJEN 2018

  V pondělí 29.10. jsme se s dětmi vydali do výrobního závodu Thun v Klášterci n/O. a v úterý 30.10. jsme uspořádali výlet pro celé rodiny do aquaparku v Marienbergu.
  Proběhl také workshop na téma podzimní zeleninové polévky. Vařila se cibulová, mrkvová a řepná polévka. U dětí to vyhrála krémová mrkvová polévka, možná pro svou zlatou barvou.

  Každé pondělí od 16:00 je nyní možnost zdokonalit se, prostřednictvím našich kurzů, v anglickém jazyce. V úterý od 15:00 děti mohou navštěvovat Ajťáka zaměřeného na zlepšení základního ovládání počítačů.


  ZÁŘÍ 2018

  Začátek školního roku jsme zahájili workshopem na téma zdravé pomazánky, protože jsme chtěli představit naši domácí podceňovanou zeleninu trochu jinak. Připravovali se pomazánky z hrášku, mrkve a červené řepy a exotického avokáda.

  Na oslavu 15 let založení RADKY, které v tomto roce slavíme, se pořádal den otevřených dveří, kde si děti mohly zasoutěžit nebo si s rodiči prohlédnout naše prostory a spoustu dalšího.


  ČERVENEC – SRPEN 2018

  O prázdninách proběhlo 8 příměstských tematických táborů, každého se zúčastnilo nejméně dvacet dětí. Velmi zajímavý byl hned ten první v termínu od 9. do 13. července s názvem Poznáváme přírodu. Děti se potkaly s canisterapeutickými pejsky, přišel k nám na návštěvu včelař a soutěžili jsme v poznávání stromů, keřů a rostlin.

  Sportovní tábor od 6. do 10. srpna měl u dětí velký ohlas, je vidět, že sport a soutěžení k prázdninám prostě patří.

  Na anglickém táboře od 13. do 17. srpna se k nám připojilo pět mladých dobrovolníků, se kterými jsme se museli domlouvat anglicky. Dobrovolníci nás seznámili se zeměmi, ze kterých pocházejí (Španělskou, Tajwan, Portugalsko, Itálie, Mexiko).

  Posledním prázdninovým táborem byly Digiděti do 27. do 31. srpna, kdy se děti učily fotografovat a natáčet s mobilem, ale hlavně pak obrázky dál upravovat v počítači a případně publikovat na internetu.

  Sportovní tábor od 6. do 10. srpna měl u dětí velký ohlas, je vidět, že sport a soutěžení k prázdninám prostě patří.

  Další tábory měly témata jako Pohádka, Duhovky, Logohrátky nebo Cesta z města.

   

   


  ČERVEN 2018

  I když jsou letní prázdniny již za dveřmi, školní klub bude fungovat až do konce června. Čeká nás adrenalinový paintball a také k nám přijede sférické kino s filmem Tajemství přitažlivosti – ve stopách Alberta Einsteina. Stále pokračují oblíbené pátky s vařením – co takhle se naučit jak připravovat šopský salát či slaný štrůdl? Venku už je opravdu krásně, sluníčko svítí o stošest, a proto také maximálně využíváme našeho hřiště s houpačkami a novou trampolínou.


  KVĚTEN 2018

  Do prázdnin nám zbývají poslední dva měsíce, ale my nepolevujeme. Stále vařímevyrábíme, šijeme a bavíme se při různých činnostech. Teplé slunné dny trávíme většinou na naší zahradě při sportovních aktivitách.


  DUBEN 2018

  Duben, ještě tam budem?! Již se neschováváme v teploučku školního klubu. Aktivity jsme přenesli i ven a užíváme si prvních příjemných slunečních dní. Na našem hřišti trávíme některá odpoledne a hojně využíváme naši novou trampolínu. Mimo pravidelného vaření, tvoření a recyklohraní jsme měli dvě návštěvy. Mohli jsme si vyzkoušet jak těžké je řemeslo sklářské a při promítání sférického kina jsme měli jedinečnou možnost prozkoumat tajuplná zákoutí lidského těla.


  BŘEZEN 2018

  Březen, za kamna vlezem?! Ano! V pohodlí a v teploučku jsme prožili další měsíc, který stál za to! Hned na začátku měsíce nás čekalo zpestření pravidelného pátečního vaření, a to výrobou tradičního polského jídla, se kterým dětem pomohla naše zahraniční dobrovolnice Monika. I o jarních prázdninách jsme využili služeb Radky v příměstských táborech Digiděti a Vodní hrátky. Pro velký úspěch nás znovu navštívili canisterapeutičtí pejsci a samozřejmě jsme každý týden tvořili.  ÚNOR 2018

  I když je únor nejkratším měsícem v roce, pro nás byl plný zajímavých věcí a zábavy! Hned první lednový týden proběhla v rámci aktivit Školního klubu canisterapie aneb léčebný kontakt se psy. Poslední únorový den nás pak navštívila rodina z biostatku, která naučila děti pracovat s vlnou.
  Nechybělo zamozřejmě pondělní recyklohraní a práce s přírodou či životním prostředím, čtvrteční šití nebo páteční vaření a pečení. A jasně že jsme si i něco vyrobili!


  LEDEN 2018

  Ani první mesíc letošního roku jsme nezaháleli a do aktivit Školního klubu jsme se vrhli, jak jinak, než s nadšením! Novinkou se pro nás stalo pravidelné pondělní recyklohraní – děti se tak zapojily a dále budou zapojovat do soutěží na toto téma, kde mohou získat zajímavé ceny. Vlastními silami si dokonce navrhly krmítko pro ptáčky, které si i vlastnoručně vyrobily. Na oblibě neztratilo ani čtvrteční šití, kde děti tvořily dekorace či šperky a samozřejmě nesmělo chybět ani páteční vaření/pečení sladkých i slaných dobrot.


  PROSINEC 2017              

  Zima k nám dorazila v celé své kráse a my si užili Vánoce! Proto prosinec ve Školním klubu patřil právě těmto svátkům. Vyráběli jsme snad vše, co s tímto kouzelným obdobím souvisí! S dětmi jsme si v klubu ozdobili stromeček, vlastnoručně si zhotovili ozdobu na dveře, vánoční přáníčka nebo roztomilé dekorace. Vánoční dárky jsme připravili netradiční, jako jsou např. lapače snů nebo originální fotorámečky. Nechybělo samozřejmě ani vaření/pečení svátečních dobrot, jako jsou perníčky nebo jednohubky.


  LISTOPAD 2017

  Už v tento podzimní měsíc jsme se připravovali na blížící se zimu a s ní spojené svátky. Vyráběli jsme zimní dekorace a ozdoby nebo dokonce malé dárečky. V našem programu samozřejmě nesmělo chybět ani vaření či šití. Tyto dvě aktivity jsou pro Školní klub novinkou, ale u dětí si našly své místo.


  ŘÍJEN 2017

  Podzim jsme přivítali s otevřenou náručí a společně jsme si vyrobili dekorace s podzimní a halloweenskou tématikou, každý pátek jsme si jako tradičně uvařili nebo upekli několik dobrot. Netradičním zážitkem pro nás byla muzikoterapie, kterou jsme si náramně užili. Nově jsme pro děti připravili i šití, kde si budou moci každý týden výrobit něco zajímavého.
  Program pro Vaše děti byl připraven i na podzimní prázdniny (26. 10. 2017 – 27. 10. 2017). Rozhodně jsme se nenudili!
  V rámci dušiček a halloweenských oslav nechyběla ani oblíbená stezka odvahy Katovou uličkou.


  ZÁŘÍ 2017

  Úspěšně jsme zahájili školní rok nejen ve škole, ale i ve Školním klubu. Zájmové aktivity, výtvarné a pracovní činnosti i doprovody pro Vaše děti samozřejmě nabízíme i nadále.


  ČERVENEC A SRPEN 2017

  V průběhu letních prázdnin probíhaly příměstské tábory zaměřené na různá témata. Každý týden příměstských táborů jsme si s dětmi náramně užili a nemůžeme se dočkat dalších prázdnin!


  JARO 2017

  Na jaře jsme si užili hodně zajímavých aktivit – např. soutěž Švihák školního klubupalačinkování, pečení pizzašneků či velikonoční pečení, vyzkoušeli jsme i další tradice, oslavili jsme Den Země i Den matek, ale také jsme například o prázdninách byli na výletě v ZOO. Další ze zajímavých aktivit bylo sférické kinoUčíme se jíst zdravě, a to nejen teoreticky, ale i prakticky. Konec měsíce května jsme věnovali kreativitě, velmi nás bavila výroba šperků z brček.
  V červnu jsme nejen oslavili Mezinárodní den dětí, ale také jsme si povídali o tom, jak na zdravé zoubky.


  ÚNOR 2017

  3.2. výlet do planetária Most
  6.2. oslava pololetního vysvědčení
  17.2. karnevalové malování na obličej
  23.2. plavání
  27.2.- 3.3. příměstský tábor DIGI děti (nejen) pro klienty školního klubu (sleva 20%).


  LEDEN 2017

  6.1. táborový den + ukázka z našeho programu.
  27. a 28. 10. 2016 – celodenní výlety v době školních prázdnin – Techmánie Plzeň a Zoo Děčín.
  Zahájení školního klubu 2  – náborový leták.
  Září – prosinec 2016 – denní provoz školního klubu – ve školním klubu se rozhodně nenudíme.


  Červenec – srpen 2016 – příměstské tábory (nejen) pro klienty školního klubu (sleva 20%).


  Červen 2016 – příprava prostor a zahájení provozu školního klubu.


  Leták Školního klubu

  Nabídka zájmových kroužků – sleva 20% na kroužky pro děti ze školního klubu – viz ceník.

  Podpis dohod – individuálně dle domluvy – na kontaktech školního klubu.

  Pravé menu