„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu

  KURZ SNIŽOVÁNÍ NADVÁHY – STop OBezitě 

  Pro všechny, kteří bojují s váhou. Kurzy snižování nadváhy s mottem 3D – disciplinovaně, dlouhodobě a důsledně.
  Kurzy zdravého hubnutí STOB jsou založeny na každotýdenním setkávání se zkušeným lektorem STOBu a se skupinou lidí, kteří se při hubnutí možná potýkají se stejnými problémy jako vy. A právě ve vzájemném sdílení, podpoře a získávání nových znalostí a dovedností tkví efektivita kurzů STOB. Ty za více než 30 let existence STOBu pomohly úspěšně zhubnout desetitisícům účastníků.

  KURZ OBSAHUJE:
  10 lekcí teorie s lektorkou + první schůzku zdarma
  10 lekcí pohybové aktivity s lektorkou
  Jednorázový balíček tištěných materiálů

  Registrace pozastaveny, na vyžádání u lektorky
  Účastník kroužku/kurzu musí být členem organizace RADKA. Členství stojí 50 Kč na daný kalendářní rok. Hradí se jednorázově a je platné pro všechny kurzy a kroužky v daném pololetí. Registrace na členství se provádí automaticky při prvním přihlášení.

  Více informací o společnosti STOB naleznete ZDE


         


  Pár vět lektorky KSN Lady Grozdanové:

  Na začátek jeden argument, pro ty, kteří váhají a nebo se stydí: od r. 2005 na našich kurzech v Kadani snížilo svou nadváhu přes 100 klientů s průměrným úbytkem 6,5 kg, což je 650 kg (pro představu asi 2600 kostek másla).

  Ráda sleduji své klienty z dlouhodobějšího hlediska, jejich trvalejší úbytek a vylepšení zdravotního stavu mi dělá velkou radost.

  Když si zpětně procházím výsledky jednotlivých kurzů, musím říct, že mi z paměti vyvstávají “hubnoucí příběhy” jednotlivých klientů.
  V tabulkách či grafech vše vypadá snadně, ale oni sami by mohli vyprávět kolik úsilí, odříkání, namožených svalů a propocených triček je jejich vítěztví stálo.
  Za sebe mohu dodat, že jde především o discíplínu a důslednost, díky kterým se dopracujeme k dlouhodobé osobní spokojenosti nejenom s hmotností ale i se zlepšením zdravotního stavu a zvýšením sebevědomí.

  A na závěr uvádím dva příklady ohromné vůle:

  Paní M. přišla do kurzu před 3 lety s 89 kg/164 cm shodila 6 kg a  měla výhodu v podobě manžela, který při nákupu začal dávat pozor na energetickou hodnotu potravin. Letos dorazila s 83 kg a odhodláním znovu pokračovat, po skončení kurzu má dole dalších 5 kg. Ač po padesátce vypadá znovu mladistvě a cítí se skvěle. Během tohoto kurzu kromě skladby jídelníčku, kterou již měla v malíku z minule zapracovala zejména na zvýšení pohybové aktivity, jež si dopřává minimálně 4x týdně.
  Záměrně si nevybírám případy mladých žen v aktivním věku, většinou bez zpomaleného metabolismu, těm skutečně stačí přestat jíst brambůrky a spol.

  Dalším příkladem je paní A. , jejíž věk se blížil k osmdesátce a snížit nadváhu potřebovala kvůli operaci kloubu…jak nezhubnu pan doktor mně neodoperuje. Po prvním týdnu a shlédnutí zápisu zvyklostí beze změn jsem věděla, že to bude úkol nelehký. Nicméně s A. mně čekalo nejedno překvapení, svou disciplínou a věcností si odlehčila za 16 týdnů 11 kg. To ale nebylo vše, po skončení v kurzu mě několikrát navštívila a vždy s nějakým úbytkem. Dnes je o 20 kg lehčí a šťastně po operaci. A to nemluvím o jejím manželovi, který zkrátka s novou kuchyní taky o nějaké to kilo přišel.

  Těším na další radostnou spolupráci se všemi, kteří dostanou odvahu se svou nadváhou něco udělat.


  Rok 2021
  Pro přetrvávající covidová omezení pouze mapujeme zájem klientů. K tomu nám velice pomohla i realizace WOD21 (Světový den obezity), kterou jsme tentokrát uspořádali komentovanou výstavkou v Lékárně U Pelikána.

    


  Rok 2020
  V letošním ročníku jsme se připojili ke Světovému dni obezity WOD2020. Naše aktivity jsme prezentovali na dětském karnevalu. Zájemci se zde mohli seznámit s aktivitami STOBU.
  Na místě mapovali svá rizika a možnosti ke změnám. Zhruba 20 lidí projevilo zájem o nabízený kurz. Povedlo se realizovat několik doplňujících individuálních setkání, ale kurz bohužel z důvodu pandemie nebylo možné otevřít. Potvrdilo se nám, že i e-mailová konzultace může přinést své plody a v případě disciplinovanosti vést k dosažení úspěchu. Viz děkovná SMS
  Dobrý den. Strašně bych Vám chtěla poděkovat za svou dceru Leničku. Byly jsme za Váma  v Kadani těsně před pandemií, udělaly jsme  pokrok, posílám míry před a dnes  prsa 95/85cm pas 96/86 boky 96/92. Lenička i já Vám ze Žatce posíláme velikou pusu a objetí, moc moc děkujeme paní D.

  Podzimní kurz začal probíhat v covidové mezeře. 2 klientky nastartovali svoji změnu prezenčně, bohužel nám to dlouho nevydrželo a větší část kurzu jsme absolvovali distančně (jako naše děti své vzdělávání). Tento model jsme vyzkoušeli poprvé a díky disciplinovanosti klientů ho můžeme zhodnotit jako velmi úspěšný s úbytkem 8,5 kg.


  Rok 2019
  Jarní kurz byl početnější po 12 týdnů se nás scházelo 7 ve věkovém rozpětí 31-65 let. Po dlouhé době opět projevil zájem i muž. Jedna z klientek kurz nedokončila. I přesto průměrný výsledek odpovídal statistice s úbytkem 5,4 kg.

  Na podzim se odhodlali 2 klientky, které se vzájemně dobře doplňovali a podporovali k průměrnému snížení 6,7 kg.


  Rok 2018
  Podzimní kurz se překlenul i do roku 2019.  Průměrný hmotnostní úbytek 3 kurzistů byl 6,4 kg. Společnými silami se dostali na BMI 27,9. Což sice je ještě nadváha, ale i přesto velmi odlehčili svým kloubům a nastartovali si nový životní styl.

  Jarního kurzu se účastnili 3 klienti, během 12 týdnů průměrně zhubli 7,5 kg/jednotlivec. Snížili svůj BMI z 31 na 28.


  Rok 2017
  Pokračoval z roku 2016 a na nové podzimní účastníky přivítáme.


  Rok 2016
  Tento rok by velmi pozitivní, účastnice snížili svou váhu téměř o 20 kg. Jejich nový životní styl jim zůstal i nadále a pravidelně docházejí na aquaerobik a svou váhu si nechávají 1x měsíčně překontrolovat.


  Rok 2015
  Účastnice se scházeli pravidelně 1x týdně, disciplinovanost byla vysoká a průměrná hmotnost snížení nadváhy byla 11,2 kg


  Rok 2014
  Účastnice kurzu se scházely vždy v dobré náladě po hodině aquaerobicu. Teoretická část kurzu často začínala ochutnávkou pokrmů připravených ze zdravějších  surovin -i díky těmto změnám se skupině v průměru podařilo hmotnost snížit o 10,4 kg. Gratuluj i,lektorka Lada Grozdanová .


           Roky 2005 – 2013 jsou již archivované a k dispozici pouze na našich starých webových stránkách.
           V průběhu těchto let prošlo kurzem 48 osob s kladnými výsledky.

  Pravé menu