„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu

  Naše pokroky v akceleračním programu Impact First

  Lepíky na tabuli

  Jak postupujeme?

  Na 9. dubna připravujeme další schůzku, kdy využijeme metodu Dragon Dreaming ke vyjasnění si našich vzájemných očekávání a jaké vklady a přínosy může projekt přinést jednotlivým členům týmu.

  Třetí workshop nás čeká 7.4.
  Tématem je Projektové řízení.

  Mentoring online 3.4. ukázal, že stále ještě nemáme zcela ujasněné představy o fungování vzdělávacího centra a hlavně že jsme přehlédly některé příležitosti a kompetence, které máme a můžeme jich využít.

  Další den workshopů byl naplánován na 2.4. Time management (Vratislav Čermák) byl o tom, jakým způsobem si zorganizovat práci, abychom stihli všechno podstatné. Tedy jak dávat přednost tomu skutečně důležitému a nenechat se semlít spoustou úkolů, které pro zdar projektu možná nejsou klíčové.
  Ve druhém workshopu Jak si uvolnit ruce a pravidla delegování (Marek Vozka) jsme se zabývali tím, jakým způsobem se efektivně podělit o práci s dalšími členy týmu.

  31. března jsme absolvovali online workshop k použití platformy zoom.us, která je určena k pořádání online setkání, tedy porad, kurzů a podobně.

  Další online schůzka s mentorem online 27.3. byla na téma cílové skupiny, tedy jací lidé chodí na naše kurzy. K online práci využíváme aplikaci miro.com, která nám pomáhá s brainstormingem i v případě, kdy omezujeme osobní kontakt, pracujeme z domova, ale přesto chceme fungovat jako tým.

  Na 18. března byly naplánovány dva workshopy, původně v pražském Impact Hubu, ale vzhledem k nouzovému stavu způsobeném pandemií koronaviru se vše přesunulo na internet, workshopy proběhly na platformě zoom.us.
  Téma Vize a mise (Eva Vejvodová) by mělo být na začátku každého projektového záměru, protože je klíčové, aby si tým ujasnil a sjednotil svoje představy a očekávání. Human Centered Design (Martin Mikyška) je metoda k tomu, jak přesně zjistit, komu služby poskytujeme a jaké jsou skutečné potřeby našich klientů.

  Následovala první úvodní schůzka s mentorem Vratislavem Čermákem, který si náš projekt vybral a který nám poskytne cennou zpětnou vazbu zejména tam, kde nám chybí nezaujatý pohled odborníka zvenčí.

  Prvním krokem bylo vytvoření týmu u nás v Radce, který funguje ve složení Ivana Mertová (vedoucí vzdělávacího centra), Stanislava Hamáková, Lucie Bakalářová, Hana Vodrážková, Kateřina Hrubá.

  25.2.2020 – prezentace v pražském Impact Hubu, na základě které jsme byli vybráni do akceleračního programu Impact First. Naším cílem je stát se významným regionálním vzdělávacím centrem pro dospělé.

  Lepíky na tabuli
  Pravé menu