„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Sociální centrum
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu
  Celodenní festival s ekologickou tematikou. Líbil se vám loňský GreenFest? Tak to musíte určitě dorazit i na EKOdobroše, který nám letos krásně vyšel na svátek všech Dobroslavů! Slavíme ale ve velkém, a to hlavně výročí 5 let Evropského sboru solidarity a Evropský rok mládeže. Můžete se těšit na den plný besed, setkání s českými i zahraničními dobrovolníky, kreativní workshopy, soutěže, doprovodný program i grilování.

  V rámci oslav pěti let Evropského sboru solidarity se můžete těšit na interkulturní setkání s našimi dobrovolnicemi z Francie a Ukrajiny, na povídání o dobrovolnictví v zahraničí a také na příběhy našich bývalých dobrovolníků.
   
  🍀 dobrovolnictví (nejen) v ekologii
  🍀 SWAP oblečení a pokojovek
  🍀 antikvariát
  🍀 zajímavé workshopy
  🍀 soutěžní kvíz & kolo štěstí
  🍀 problematika plýtvání s jídlem
  🍀 jóga
  🍀 klimatická únikovka (rezervace: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00)
  🍀 občerstvení a výborná káva od MOMOM
  🍀 Evropský sbor solidarity & Evropský rok mládeže
  🍀 překvapení na závěr
   
  V případě dotazů nás můžete kontaktovat na e-mailu dcr@radka.info.
   

  AKTUÁLNĚ: Máme poslední volné místo!
  I v letošním roce s námi můžete vyjet na hudební výměnu mládeže do francouzské Bretaně. Hledáme 4 účastníky ve věku 15 – 22 let, kteří hrají na hudební nástroj nebo zpívají.

  Místem konání je Guingamp, francouzská obec v departementu Côtes-d’Armor v regionu Bretaň. Z ČR společně vyjíždí 4 mladí s dospělým vedoucím skupiny. Doprava bude pravděpodobně zvolena letecká, Praha – Paříž a navazující vlakové spojení TGV Paříž – Guingamp. Dále se účastní skupina mladých z Francie, Německa a Gruzie.
   
  Rozměrné nástroje je pro usnadnění dopravy možno zapůjčit na místě a z důvodu dlouhého transportu na to ze zkušenosti doporučujeme. Účastníci budou po dobu aktivity pracovat na různých skladbách v nahrávacích studiích. Následně mohou se skladbou společně vystoupit na hudebních mini-festivalech/koncertech. Součástí programu jsou také interkulturní a teambuildingové aktivity a výlety po okolí.
   
  Ubytování je zajištěno na internátní škole cca 30 min od kampusu. Ubytování a stravování je plně hrazeno, cestovné tam a zpět je hrazeno do výše 275 EUR na účastníka. Pro vstup do studií je nutno zpravidla uhradit poplatek 70 EUR, v případě nižších nákladů bude tento poplatek pokryt ze zbytku cestovného. Letos nicméně informaci o tomto poplatku nemáme potvrzenou, tudíž je možno, že nebude vyžadován. Pro přihlášení je potřeba uhradit členský poplatek organizace RADKA ve výši 50 Kč, spojený s administrativní podporou.
   
  Před konáním mobility bude uspořádána online schůzka účastníků s youth leaderem a koordinátorkou. Účastníci s organizací RADKA na dobu aktivity uzavírají účastnické dohody o působení v projektu Erasmus+ a je jim po celou dobu poskytována podpora koordinátorky projektu.

  Více informací a přihlašování: +420 734 144 189, ycr@radka.info.

  Jaký byl minulý ročník si můžete přečíst tady.

        

   
  🇬🇧
  English Summer School for students aged 16 to 26. Daily between 9am – 5pm in RADKA z. s. Kpt Jaroše 630, Kadaň. Intense English conversation & Presentation skills. Meeting international volunteers.

  Your English level is not crucial, inner motivation and interest is the key. You can expect a week full of workshops, practical tasks and various non-formal education activities. Thanks to these you will overcome your communication barrier and improve presentation skills.

  The price of this course is 3000 CZK which includes 2950 CZK participation fee and 50 CZK RADKA z. s. membership fee. If you have already paid the membership fee in other activities of the organization, it will not be included in the price. Lunch for each day is also included.

  You will receive an Infopack and detailed schedule before the course.
  The course will be held in accordance with current pandemic measures.
  For more information don’t hesitate to contact the lecturer at ycr@radka.info.


  🇨🇿
  Letní jazyková škola pro studenty od 16 do 26 let. Každý všední den od 9 do 17 hodin v prostorách organizace RADKA z. s. Kpt. Jaroše 630, Kadaň. Intenzivní konverzace v anglickém jazyce a prezentační dovednosti. Účast zahraničních dobrovolníků.

  Úroveň jazyka není pro účast rozhodující, důležitá je osobní motivace a zájem. Čeká vás týden plný workshopů, cvičení a dalších aktivit neformálního vzdělávání, díky kterým se zbavíte bloku z mluvení a osvojíte si prezentování před skupinou.

  Kurzovné činí 3000 Kč a zahrnuje poplatek za kurz 2950 Kč + 50 Kč členský poplatek RADKA z. s. Pokud jste již členský poplatek hradili v jiných aktivitách organizace, nebude v ceně započítán. Veškeré potřebné materiály a pomůcky jsou v ceně. Kurzovné zahrnuje také oběd na každý den.

  Před konáním kurzu obdržíte Infopack s detailním rozvrhem.
  Kurz proběhne v souladu s aktuálními pandemickými opatřeními.
  Pro více informací neváhejte kontaktovat lektorku na ycr@radka.info.

        

  Pravé menu