„S námi může být aktivní každý.“

 • RADKA organizace
 • Mateřské - mezigenerační centrum
 • Rodinné centrum Klášterec
 • Vzdělávací centrum
 • Dobrovolnické centrum
 • Plavecké centrum
 • Youth center
 • International cooperation
 • RADKA organizace Mateřské - mezigenerační centrum Rodinné centrum Klášterec Sociální centrum Dobrovolnické centrum Youth center Plavecké centrum Vzdělávací centrum International cooperation
  Levé menu

  03/2023 V březnu jsme úspěšně ukončili projekt Aktivně k občanství v Ústeckém kraji.


  01/2023 Leden byl ve znamení workshopů, interaktivních her i miniprojektů.


  11-12/2022 V tomto období jsme se věnovali šesti skupinkám studentů ze žateckého gymnázia, které provázíme přípravou, realizací a hodnocením miniprojektů. Každá skupinka je v odlišné fázi. Konzultace k miniprojektum probíhají telefonicky, online a fyzicky 1x měsíčně na škole.


  10/2022 realizovali jsme 2. veřejnou konferenci v on-line podobě a také jsme na školách se studenty hovořili o dobrovolnictví, sexuálním a genderovém násilí.


  09/2022 na začátku nového školního roku jsme oslovovali školy s nabídkou aktivity pro školy, které realizujeme v rámci projektu Aktivně k občanství v Ústeckém kraji. Některé školy nás již s poptávkou po aktivitách kontaktovali sami a tak jsme s nimi domlouvali již konkrétní termíny aktivit.


  06/2022 konec školního roku byl ve znamení her C´est la vie a workshopů o Dobrovolnictví s naší zahraniční dobrovolnicí Alex.


  05/2022 Úspěšné ukončení Studia pedagogiky volného času. Všem moc gratulujeme. Nově navázaná spolupráce se Základní školou v Liběšicích u Litoměřic a workshop Cíle udržitelného rozvoje.


  04/2022 Workshopy realizujeme i pro studenty středních škol.


  03/2022 Navázali jsme novou spolupráci s několika školami v Ústeckém kraji a studenti Pedagogiky volného času si užili prodloužený víkend plný inspirace a neformálního učení.


  02/2022 S druhým pololetím školního roku 2021/2022 evidujeme vyšší zájem škol o neformální vzdělávání. V měsíci únoru jsme otevřeli historicky první Studium pedagogiky volného času v Ústeckém kraji.


  01/2022 Na začátku nového roku jsme navázali spolupráci s novými školami. Zahráli jsme si vzdělávací hru C´est la vie a zvládli jsme zrealizovat několik workshopů o dobrovolnictví a domácím násilí.


  12/2021 Před Vánoci jsme stihli zrealizovat workshopy o domácím násilí, sexuálním a genderově podmíněném násilí na Gymnáziu a Střední odborné škole v Podbořanech.

  Video z Podbořan.


  11/2021 Druhé monitorovací období projektu jsme zahájili v říjnu spoustou přednášek o dobrovolnictví. V listopadu jsme s workshopy pokračovali. Také jsme zrealizovali dvoudenní školení lektorů na Prezentační dovednosti v prezenční formě a Konferenci na téma „Občanské vzdělávání, dobrovolnictví a participace mládeže“, kterou jsme sice museli přesunout do online podoby, ale účastniky jsme o nic neochudili.


  10/2021 Hodnotíme rok s projektem Aktivně k občanství v Ústeckém kraji jako velmi přínosný. Navázali jsme spolupráci s novými školami a těšíme se na aktivity, které nás v nejbližší době čekají. Kromě přednášek pro školy je to dvoudenní školení na Prezentační dovednosti a 1. veřejnou konferenci na téma “Občanské vzdělávání, dobrovolnictví a participace mládeže”.


  6/2021 – Dny dobrovolnictví v Ústeckém kraji nabídli jedinečnou příležitost k setkání zástupců partnerských a spolupracujících organizací a možnosti plánování na následující období (školení rok 2021/2022).

  Také jsme si s žáky 8. a 9. tříd ZŠ na ulici 17. listopadu v Chomutově zahráli hru C´est la vie.


  4/2021 – Nabídka online aktivit pro ZŠ a SŠ – reagujeme na současnou situaci, kdy jsou školy stále uzavřené z důvodu protiepidemiologických opatření a nařízení Vlády ČR.


  3/2021 – Dobu uzavření škol a omezení projektových aktivit využíváme ke vzdělávání našich lektorů, díky kterému můžeme rozšířit nabídku vzdělávacích aktivit pro školy. Zároveň zahajujeme sběr informací a dat pro kampaň na podporu neziskového sektoru.


  11. a 12.3.2021 – Jednou z pojektových aktivit je školení externích lektorů v rámci Ústeckého kraji, kteří s realizátor budou spolupracovat na realizaci aktivit pro cílovou skupinu. Toto dvoudenní školení z důvodu protiepidemiologických opatření proběhlo online.


  13.10.2020 – V souvislosti s usnesení Vlády ČR dojde k uzavření ZŠ a SŠ. Přednášky naplánované v tomto období přesouváme na náhradní termíny.


  10/2020 – Zahájení projektu a projektových aktivit – ZDE

  Pravé menu